Pojazdy uprzywilejowane kursy Kurs na prowadzenie karetek pogotowia Kurs uzupełniający dla kierowców
Kursy dla kierowców-konwojentów
16 lutego, 2017
Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz
Zalety ocieplania pianką poliuretanową
17 lutego, 2017

Teraz dostęp do informacji mamy możliwość mieć od razu. Wiadomości z kraju, wydarzenia ze świata, czy inne tego typu fakty – wszystko jest obecne w gazetach, tv, stacjach radiowych, i oczywiście na stronach internetowych. Lecz ze względu na nasz dzisiejszy tryb życia, a właściwie jego prędkość, niełatwo jest w każdej sytuacji do tych faktów, które należałoby poznać. Jednak takich sytuacji jest jeszcze trochę. Wśród tych najbardziej męczących, trzeba wymienić:

  • ilość informacji, z których niełatwo jest wyłowić te najistotniejsze,
  • wiarygodność podawanych – przeszkoda w analizie ich autentyczności,
  • kłopot z regularnym poszukiwaniem informacji, z byciem na bieżąco,
  • fala informacji o wydarzeniach, które nie wzbudzają naszego zainteresowania.

Zapewne tych defektów możemy wyszukać o wiele więcej, pozostańmy przy konkretnych źródłach i zastanówmy się, jakie są ich mankamenty oraz jak moglibyśmy temu poradzić. Do najczęstszych źródeł wiadomości z kraju a także innych, w kraju wciąż prym wiodą (oczywiście obok Internetu) prasa, telewizja, oraz stacje radiowe.

Najpopularniejsze źródła wiadomości z kraju i świata

Z faktami w sieci bywa różnie, niezmiernie często bywa tak, że jakieś informacje rozchodzą się z prędkością błyskawicy, by po jakimś czasie okazały się niepotwierdzone czy mistyfikacją stworzoną przez bywalców forów internetowych. A kto kto ma tyle czasu, by jednak sprawdzać jakiekolwiek znalezione w Internecie wiadomości są prawdziwe? Z pewnością mało jest takich osób…

A co z innymi źródłami faktów, np. z gazetami? Oczywiście w ich przypadku występuje niższe zagrożenie, że opublikowane wiadomości są niezgodne z prawdą, lecz mają za to inny defekt: są kosztowne, odmiany drukowane są niewygodne, a ich edycje online zdecydowanie różnią się układem i rodzajem zamieszczanych informacji. A co w sytuacji, gdy mamy ochotę sprawdzić tylko wiadomości z kraju? I tak trzeba wziąć „pełną” gazetę, wraz z tematem wiadomości ze globu, faktów biznesowych, informacji regionalnych.

A co w przypadku telewizji? Tu pojawia się kolejny problem, ponieważ jednak wciąż nie stworzono takiej telewizji, która odtwarzałaby jedynie to, czego potrzebujemy, a dodatkowo długie treści reklamowe, autopromocja… Owszem, można to ograniczyć kupując drogi abonament, lecz jaki to ma cel, gdy o 10:32 chcemy zobaczyć informacje na temat najnowszych wydarzeń z kraju, a o owej porze puszczane są kreskówki?

Natomiast informacje w radiu rzeczywiście pojawiają się co cztery kwadranse, ale są to głównie bardzo oszczędne wiadomości, najczęściej w formie faktów, a więc parominutowych informacji z wydarzeń z kraju i innych części globu. Ich minusem oprócz tego, że zawierają okrojone treści, a zatem nie ma możliwości, by usłyszeć więcej informacji na interesujący nas temat, to jeszcze są to wiadomości bardzo okrojone.

Jak być na bieżąco w wiadomościach?

Biorąc pod uwagę fakt, że większość z nas ma naprawdę sporo obowiązków na głowie i żyje na najwyższych obrotach, to ciężko znaleźć chociaż sekundę na to, żeby zapoznać się z wiadomościami z kraju, zainteresować się wydarzeniami mającymi miejsce w Europie, czy informacjami sportowymi. Istnieje jednak rozwiązanie – należy tylko wiedzieć, w którym miejscu szukać.

Wiadomości z kraju i ze świata w jednym miejscu

Jednak szukać to nie jest prawidłowe słowo, bo rozwiązanie, które mamy na myśli, umieszcza wszystkie ważne informacje, chętnie czytane fakty, wydarzenia z każdego zakątka świata a także wiadomości z kraju w jednym miejscu – więc wystarczy jeden rzut oka, by zorientować się, co się każdego dnia wydarzyło.

Ale jeżeli chcesz wyszukać wydarzeń bądź innych wiadomości związanych z konkretnym tematem, wystarczy, że klikniesz w właściwy obszar tematyczny lub napiszesz słowo kluczowe w miejsce na zapytanie, przykładowo wiadomości z kraju – i voilà! – wszystkie bieżące wydarzenia, fakty i inne informacje masz pod ręką. Oczywiście jeżeli masz ochotę, masz możliwość przeczytać intrygującego Cię niusa – wystarczy w niego kliknąć.

Nim wyjawimy, o jakim narzędziu mowa, opowiemy o jeszcze jednej korzyści z niego płynącej. Pewnie wiecie, że funkcjonujące portale z wiadomościami różnią się między sobą nie tylko tym, jaki typ faktów przedstawiają (przykładowo wiadomości z kraju, informacje lokalne), to najczęściej te różnice są widoczne w kwestiach poglądowych. A dobrze jest oczywiście korzystać z rozmaitych źródeł, aby mieć możliwość wyrobić własny pogląd na pewne rzeczy. Więc najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest przeglądanie informacji, patrzenie na wiadomości i odkrywanie faktów nie tylko z jednego źródła.

By Ci to ułatwić wszystkie wydarzenia i inne informacje zgromadzono w jednym miejscu. Wyświetlane tam informacje są co kilka sekund odświeżane, a do tego możesz ustawić indywidualne filtry, dzięki czemu zrobisz osobistą stronę z takimi faktami, informacjami, wydarzeniami itd. – tymi, które chcesz znać.

Jeżeli jesteś ciekaw, o jakie rozwiązanie idzie, kliknij w odnośnik wydarzenia i zobacz interesującą stronę informacji – najaktualniejsze wydarzenia i newsy z najlepszych serwisów informacyjnych w Polsce – teraz w jednym miejscu!

Strona używa cookies
Ok