Google Business Moja Firma w mapach Google
2 lutego, 2021
Stomatolog Bydgoszcz
2 lutego, 2021

E-sklep przygotowany przez WordPress i WooCommerce

WordPress, jako obecnie jedna z najpopularniejszych i często wykorzystywanych platform do budowania stron WWW ma też specjalną zaletę. Najbardziej zaawansowane dodatki dołączane są we wtyczkach, a za pomocą wtyczki WooCommerce to też doskonałe narzędzie do zaprojektowania własnego sklepu internetowego. Z uwagi na to, że WordPress pracuje w oparciu o własny CMS, tj. system zarządzania treścią, jest nietrudny we współpracy dla użytkowników i pozwala na budowanie sklepów i stron internetowych bez potrzeby wykorzystania zaawansowanej wiedzy programistycznej.

WooCommerce jest całkowicie połączoną z WordPressem wtyczką, jaka przebudowuje stronę na WordPressie w profesjonalny sklep internetowy. Jej obsługa, szczególnie że jest także w polskiej wersji językowej, jest w sumie łatwa i gwarantuje sporo opcji. Za jej pomocą można wstawiać produkty, ich opisy i szczegółowe dane, zdjęcia, ceny, a nawet dostępność w magazynie. Z kolei osoby korzystające ze sklepu zyskują funkcję koszyka i w łatwy i bezpieczny sposób nabyć dostępne produkty.

Dlaczego warto stworzyć sklep internetowy przez WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została stworzona dla użytkowników WordPressa, co sprawia, że jest dostosowana do jego potrzeb, a jej procedura dodawania jest bardzo łatwa. Co więcej wiele szablonów i motywów jest zgodnych z WooCommerce, dzięki czemu graficzna oprawa, elementy układu czy funkcjonowanie sklepu na WordPressie jest proste do zmieniania. Wystarczy odrobina wiedzy i wyobraźni, aby zaprojektować sklep internetowy dopasowany do potrzeb, a do tego interesujący wizualnie i przyjazny dla klientów.

Co wyjątkowo ważne, projektując sklep internetowy w oparciu o WooCommerce posiada się pełną kontrolę nad sklepem. To wyróżnia WooCommerce w zestawieniu do e-sklepów abonamentowych, to łatwe  zmiany wyglądu i funkcjonalności sklepu, przy pomocy specjalistów. Sklepy na WordPressie są tak często projektowane, że w przypadku kłopotu można nie tylko sięgnąć po pomoc profesjonalnych firm, ale też szukać wśród grup, na forach czy blogach wsparcia fachowców i osób, jakie uprzednio mogły spotkać się z takim problemem.

Korzyścią WooCommerce jest także to, że posiada szeroki zakres zaawansowanych dodatków. Powodzenie e-sklepów na WordPressie sprawia, że developerzy stale projektują osobne wtyczki i dodatki poświęcone WooCommerce. To oznacza, że gdy sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, zazwyczaj wystarczy przejrzeć gotowe dodatki i bardzo możliwe jest to, że odpowiadające na potrzebę do pracy poszukiwane rozszerzenie można podłączyć od dawna. Oprócz tego WooCommerce regularnie eliminuje konflikty między wtyczkami i szablonami w czasie aktualizacji.

Otwarcie sklepu internetowego przez WordPress i WooCommerce

Zainstalowanie WooCommerce do WordPressa jest nietrudne. Wszystkim, co trzeba zrobić to w sekcji wtyczek odnaleźć WooCommerce. Po aplikacji wtyczki, w pasku administracyjnym pokazują się dodatkowe funkcje, w których możliwe jest dodawanie produktów, kierowanie zamówieniami czy płatnościami i zapisywanie informacji o klientach. Poza tym dostępne są także statystyki, raporty i analizy sprzedaży.

Warto mieć jednak na uwadze to, że nie wszystkie opcje WooCommerce są zupełnie nieodpłatne. O ile bezpłatna wersja gwarantuje wiele, niektóre przydatne w e-sklepie funkcje mogą łączyć się z opłatami. Dla przykładu płatne dodatki dotyczą możliwości płatności internetowych, współpracy z kurierami, sklepami mediów społecznościowych (np. sklep na Facebooku), Allegro, czy rozbudowanych funkcji mechanizmów promocji lub opinii. Część płatnych funkcji posiada nieodpłatną wersję, jednak może zdarzyć się tak, że do prawidłowego funkcjonowania sklepu na WordPressie najlepsza będzie wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to ważna kwestia. Sam WooCommerce oraz WordPress są bezustannie poprawiane przez twórców, z powodu czego są oceniane jako narzędzia bezpieczne. Kłopotem mogą być jednak inne wtyczki, jakie nie za każdym razem są idealnie dopasowane, przez co mogą w pewnym zakresie stanowić dojście do witryny. Z tego powodu, warto wybierać rozsądną ilość rozszerzeń, przede wszystkim tych całkowicie koniecznych do stworzenia sklepu. Żeby zagwarantować bezpieczeństwo sklepu internetowego w oparciu o WordPress i WooCommerce najlepiej stale aktualizować wtyczki i motywy. Aktualizacje zazwyczaj nastawione są na wyeliminowanie luk i błędów. Poza tym dostęp do konta administracyjnego i serwera FTP powinien posiadać głównie właściciel sklepu i ewentualnie osoby wsparcia technicznego. Ponadto hasła dostępu powinny być zawsze wyjątkowo skomplikowane, aby gwarantowały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Należy także wykupić rzetelny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz pomoc profesjonalistów. Pomoc techniczna może okazać się nieoceniona, gdy pojawi się problem, z którym trudno będzie poradzić sobie samemu. Oprócz współpracy z fachową firmą, jaka trudni się pomocą techniczną do WordPressa, sporo rozwiązań problemów znajduje się na blogach internetowych albo na grupach. Czasami wystarczy zostawić pytanie i czekać na odpowiedź. Jeśli jednak kłopot wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej zwrócić się po pomoc ekspertów.

Sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok