dj bydgoszcz dj na wesele dj na imprezy w bydgoszczy
Doświadczony wodzirej na wesele bezalkoholowe
5 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak przygotować nieruchomość pod sprzedaż?
30 maja, 2017

Wideofilmowanie to doskonały sposób na zapisanie najcudowniejszych chwil w trakcie swojego ślubu. Film z ślubu to najpiękniejsza pamiątka nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla bliskich. Przypuszczalnie każdy z nas po paru latach lubi oglądać swoje wesele. Ja dla przykładu mój film z ślubu oglądałam już kilka razy, mimo, że zostałam małżonką nie całe 4 lata temu. Kamerzysta oddał to co najistotniejsze – emocje, wzruszenia, uśmiech i szczęście. Przez to kocham powracać do mojego filmu z wesela, gdyż przywołuje najważniejszą chwilę mojego życia. Niewątpliwie jest to zasługą kamerzysty ślubnego, który stanął na wysokości zadania i znalazł najkorzystniejsze kadry z trwającego kilka godzin przyjęcia.

Ja ślubowałam kilka lat temu. Doskonale wiem ile trudności może wyrządzić jego organizacja. Zarezerwowanie sali weselnej, decyzja w kwestii odpowiedniej sukienki ślubnej i niewątpliwie, jak w temacie, zatrudnienie właściwego kamerzysty na ślub. Zaufajcie mi, dobry kamerzysta weselny to prawdziwy skarb. Mi zależało na tym aby, ekspert od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt drogo. Mieliśmy dość zawężony kapitał, więc interesowały nas oferty z rodzaju „tanie wideofilmowanie”, albo „tani kamerzysta na ślub”. Teraz mogę Wam ogłosić, że osoby oferujące się takimi wyrażeniami prawie nigdy nie są takie tanie. Jeśli pragniesz wynająć przyzwoitego kamerzystę weselnego zacznij, podobnie jak My pytać się najbliższych. My wybraliśmy kamerzystę z rekomendacji mojej koleżanki z pracy. I dziś w naszej szafce mamy fachowo zmontowany i niezwykle wzruszający film z wesela.

Dziś planuje Wam zasugerować jak znaleźć dobrego kamerzystę na wesele. Podstawowa rada – wideofilmowanie powinno być jego pasją! Odmiennie film z ślubu może okazać się totalną klapą. Jedna z moich znajomych wynajęła na swoje wesele kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 3 miesiącach obróbki uzyskała film który nie był fajną pamiątką z ślubu. Chaotycznie nagrany. Najistotniejsze ujęcia przełączone w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko krążenie po sali weselnej z kamerą. Przy wyborze kamerzysty weselnego zawsze kierujcie się opiniami znajomych i oczywiście własną intuicją.

Jak dopasować kamerzystę weselnego?

Po pierwsze sugerujcie się własnym wyczuciem estetyki. To że jedna osoba mówi Wam, że ten kamerzysta weselny jest doskonały, nie znaczy to, że jego filmy będą się Wam podobać. Poszukując idealnego kandydata na kamerzystę ślubnego zawsze zarezerwujcie sobie kilka minut na obejrzenie portfolio. Nie wybierajcie metodą wyliczanki, bo możecie się mocno przejechać. Sprawdźcie przyjaciół, jak i użytkowników sieci.

Koszt wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty weselnego. Albo jesteście szczęściarzami z nieograniczonym budżetem weselnym i stać Was na wynajęcie kosztownego specjalisty. Ale nie ukrywajmy. Każdemu z nas zależy na tym, aby wynająć profesjonalnego kamerzystę w rozsądnej cenie. No właśnie, jakie są średnie koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania rosną zgodnie z liczbą mieszkańców konkretnego miasta. W mniejszej mieścinie koszt wypożyczenia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W dużej aglomeracji, na przykład w Warszawie, powinieneś być pewny tego, że za kamerzystę weselnego zapłacisz nawet 4000 złotych. Duża liczba kamerzystów oferuje indywidualnie ustalaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Oczekiwania Par Młodych co do struktury filmu ślubnego zmieniają się z roku na rok. Kamerzyści weselni zdają sobie z tego sprawę, z tego względu co raz częściej proponują atrakcyjne formy wideofilmowania. Obecnie film z wesela nie przypomina już monotonnego wideo z czasów naszych dziadków. Teraz stawia się na świeże rozwiązania, które zadziwią Nowożeńców. Co jest modne w tym sezonie? Na głównym miejscu klipy weselne. Klip weselny, to skrót najbardziej kluczowych momentów weselnych. Zazwyczaj jest on intro do całego filmu z ślubu. Jest to także interesujący pomysł na prezent dla najbliższych. Nowością w branży wideofilmowania są filmy rodzaju SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te oprawia się jeszcze w dniu wesela. Składane są z migawek przygotowań i ceremonii zaślubin. Filmy SDE wyświetlane są już w trakcie wesela, jako dekoracja całej imprezy. Żałuje, że kilka lat temu te filmy nie były tak szeroko oferowane. Chętnie poprosiłabym mojego kamerzystę o coś takiego. Dziś rządzą jeszcze filmy weselne z humorem. Niektórzy kamerzyści aranżują tematyczne atrakcje, aby urozmaicić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z przyjemnością. Bardzo często pojawiającą się modą jest skracanie filmów. Może pamiętacie jeszcze filmy weselne kręcone tak z dekadę temu. Dla mnie bardziej niż film był to reportaż weselny. Długotrwałe i otwarcie mówiąc trochę beznamiętne. W dzisiejszych czasach kamerzyści weselni co raz częściej oferują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Według mnie w takim okresie czasu możemy bez żadnych trudności uwzględnić wszystko to co najistotniejsze.

Jak już mówiłam wcześniej – dobry kamerzysta weselny to absolutny skarb. Nie wiem jak dla Was, ale moim zdaniem kamerzysta ślubny był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie pragniecie teraz poznać moją rekomendacje? Oczywiście polecam kamerzystę ślubnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasz ślub. Kiedy tylko zobaczyliśmy jeden z wstawionych na jego stronie internetowej filmów, od razu wiedzieliśmy, że to nasz najlepszy kandydat. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok