Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Ciekawe projekty ogrodów
27 grudnia, 2016
narzędzia CP
Jak działają narzędzia pneumatyczne?
2 stycznia, 2017

Przeglądając fora o weselach, bardzo często można się natknąć na tematzwiązany z tym na jaką muzykę warto się zdecydować na weselu. Najgorętszą kwestią poruszaną pośród forumowiczów jest problem, który można opisać następująco: zespół muzyczny czy dj na wesele – kogo wybrać?

O zespołach muzycznych napisano już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu aktualny wątek. Dlatego w tym artykule omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na imprezie weselnej to dobry wybór, jak szukać właściwego dj-a a także różnice pomiędzy dj-em a zespołem. Zacznijmy jednak od początku.

Czego dj nie powinien robić?

Dj-em zdecydowanie nie jest osoba, która prezentuje muzykę nadawaną z playlisty na laptopie, bo dedykowany sprzęt jest dla dj-a niezbędny. Profesjonalny dj współpracuje z: konsolą i sprzętem nagłaśniającym, a dodatkowo słuchawkami – to jednak nie wszystko, ponieważ dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, będzie dbał o to, aby jego koncert nie tylko rewelacyjnie brzmiał, ale także zachęcająco wyglądał.

Kim jest dj?

Dj (albo dyskdżokej) odtwarza a także remiksuje np. piosenki, czyli wzbogaca za pomocą wspomagających efektów muzycznych. Dj to osoba, która cechuje się ogromną znajomością proponowanych utworów, przy jednoczesnym zachowaniu integralności muzycznej na czas koncertu. Ale jeśli chodzi o dj na imprezy typu wesele czy studniówka, to dj musi być również uważnym widzem, żeby błyskawicznie określić, czy prezentowany przez niego program zaspokaja potrzeby odbiorców. A dobry dj może zagrać dla każdej grupy odbiorców. Celowo kładziemy na to nacisk, dlatego że doświadczony dj nie dopuści do takiej sytuacji, by grana przez niego kompozycja muzyczna sprawiała satysfakcję tylko jemu i nie trafiała w potrzeby weselników.

Jak znaleźć Dj-a na wesele?

Jednak ile ludzi, tyle gustów, ale istnieje parę elementarnych rozwiązań, jeśli idzie o wybór dj na wesele. Przede wszystkim opłaca się zaznajomić się z portfolio dj-a. Aby to sprawdzić dobrze jest wprowadzić zapytanie w przeglądarce np.: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, aby wyszukać kilkadziesiąt stron z ofertą dj-ów z konkretnej miejscowości.

Doświadczony dj zadba o to, żeby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i sprawdzić, w jaki sposób dj wypada dobrze na balach okolicznościowych. Więc najlepiej nie czytaj stron, na których nie znalazłeś materiałów audio albo klipów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby trwonić czas na wydzwanianie do każdego dj-a, aby pytać go o zaprezentowanie nagrań. Na podstawie portfolio dj-a masz szansę już w pewnym stopniu sprawdzić, czy dj odpowiada Twoim gustom.

Popatrz także na to, jak dany dj prezentuje się. Ważne jest tu przykładowo jego ubiór, ponieważ dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być odpowiednio ubrany. Zwłaszcza, że jest to istotne wydarzenie, a tym samym dj powinien na każdym kroku pokazywać, że wie o tym.

Dj, który poprowadzi Twoje wesele

Następną sprawą jest to, czy dj zajmuje się również prowadzeniem imprezy weselnej czy innej tego typu imprezie. Wielu dj-ów na stronach podkreśla, że są również wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby uniknąć rozczarowania na weselu, oceń, czy dana osoba naprawdę wie, z czym związane jest prowadzenie imprezy. A zakładamy, że nie chcesz, żeby na Twoim przyjęciu weselnym wodzirej sypał niestosownymi dowcipami czy mówił do weselników jak do swoich kumpli.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Ale dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, możesz go również wynająć na inną zabawę. A dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. Obecnie to nic dziwnego, gdyż zespołom muzycznym niełatwo jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma niemal nieskończony dostęp do muzyki. A skoro o tym mówimy…

Dj na weselu – czy jest lepszy od zespołu?

Jeśli chodzi o rozbieżności pomiędzy dj-em a kapelą, to w poprzednim akapicie wspomnieliśmy o tym, że dj ma większe możliwości, gdy idzie o repertuar. Jest to jego wielką zaletą szczególnie na samym weselu. Zdajesz sobie sprawę, że goście weselni często pytają o to, aby puszczono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to kapele mogą szybko wymyślić aranżacje, ale w przypadku nowych piosenek? W tym starciu dj zdecydowanie wygra. No i naturalnie dla dj gatunek muzyczny i tekst nie mają najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze wspomnieć o innych plusach: dj nie potrzebuje takich długich przerw, jak zespoły, bo nie męczy się tak szybko jak muzycy. Zresztą weselnicy przeważnie nawet nie widzą, że dj ma pauzę ponieważ w dalszym ciągu muzyka jest grana. Inną zaletą wesela w wykonaniu dj-a jest to, że są to takie jak w radiu. To sprawia, że ciągle można być pewnym, że nikt na Twoim weselu nie będzie fałszować. Inną sprawą są ceny – wynajęcie dj na wesele związane jest z mniejszymi kosztami.

Dj, który dobrze brzmi i świetnie wygląda!

I na koniec warto także powiedzieć o tym, że dobry dj dysponuje również własnym sprzętem oświetleniowym oraz innymi sprzętami, przykładowo maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w subtelnej otoczce z mgły i przy magicznym oświetleniu, a do tego Wasza wyjątkowa melodia, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i korzyściach dj-a można bez końca by mówić, ale może najkorzystniej będzie, gdy dj osobiście je pokaże. Zatem gdy pragniesz dobrej oprawy muzycznej dla Twojego przyjęcia weselnego czy nowoczesnej muzyki na bal studniówkowy a także inne przyjęcie, obowiązkowo zajrzyj na stronę dj wesele warszawa.

Strona używa cookies
Ok