Kredyt jest zazwyczaj najłatwiejszym sposobem na ekspresowe uzyskanie dodatkowej gotówki. Wielu z nas nie może sobie pozwolić kupno domu, samochodu czy na sfinansowanie wyśnionej wycieczki. Jakby było tego mało dochodzą jeszcze inne nieoczekiwane wydatki. Wówczas zdobycie kredytu okazuje się koniecznością. Na podstawie najnowszych danych praktycznie 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 lat) spłaca kredyt. Razem wszystkie te osoby są zobowiązane do spłaty 6,2 mld złotych. Identycznie wygląda ogólna sytuacja. Prawie połowa mieszkających w Polsce osób ma otwarty kredyt w banku. Całkowicie liczba takich osób wynosi ponad 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.
Biorąc pożyczkę liczymy się z opłatą akcesoryjnych odsetek. Oprocentowanie kredytu jest rodzajem wynagrodzenia dla banku, zwracanym za możliwość dania nam pożyczki pieniężnej. W trakcie naszego życia mamy szansę zaciągnąć kilka kredytów, co zależne jest od wysokości zdolności kredytowej. Żeby prościej było nam spłacać zadłużenie, spora ilość instytucji finansowych proponuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to spore uproszczenie, szczególnie w sytuacji narastających odsetek. Bank sumuje wszystkie uzyskane przez nas pożyczki w jedną, ujednolicając przy tym stopy procentowe i warunki zwrotu długu. Jeśli doskwiera Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz także o najciekawszych ofertach konsolidacji chwilówek i zobaczysz ranking instytucji oferujących takie rozwiązania.
Ogólnie rzecz biorąc kredyty konsolidacyjne są bardzo podobne do zwykłych kredytów finansowych. Są oprocentowane i najczęściej oddawane są w cyklicznych ratach. Kluczową różnicą, którą można dostrzec od razu jest wyrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny łączy bowiem wszystkie zaciągnięte zobowiązania w jedno. Bank wyrównuje stopę procentową, przez co nie musimy spłacać kilku kredytów, lecz jeden. Co więcej uzyskując kredyt konsolidacyjny możemy liczyć na wydłużenie okresu jego spłaty. Konsolidacja długu jest możliwa poprzez obniżenie kosztów jego obsługi. Dziś banki dają nam możliwość konsolidacji kredytów, niezależnie od ich formy. Mamy szansę zatem ujednolicić kredyt na dom z niewielką pożyczką, albo pożyczkę zaciągniętą na otwarcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.
Jak już pisaliśmy powyżej kredyt konsolidacyjny to łatwa zamiana bieżących zadłużeń finansowych z różnych banków na jeden kredyt regulowany w jednej jednostce finansowej. Spora ilość osób zadaje sobie pytanie jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Najpierw warto jest zgromadzić wszelkie dane dotyczące swoich zobowiązań. Potrzebujemy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i dotychczasowy wyciąg z konta (opisujący ostatnie 3 miesiące), który potwierdzi obecne zarobki. Na spotkanie z doradcą kredytowym dobrze jest również przynieść ważny dowód tożsamości. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją, bank zadecyduje, czy ma możliwość zjednoczyć Twoje zobowiązania. Wówczas zostaniesz poinformowany o tym na jakich warunkach udzieli Tobie kredytu konsolidacyjnego.
Dzisiaj niemal każdy bank udziela swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi otrzymania takiego kredytu są niezwykle zróżnicowane. Zależy to przede wszystkim od pozycji banku, a także od bezpieczeństwa proponowanych rozwiązań kredytowych. Ciekawe oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP oferowany jest jedynie w złotówkach jednakże Klienci mogą dostać tzw. wakacje kredytowe, czyli odroczenie jednej raty w przeciągu roku. Bank PKO BP oferuje również możliwość dobrania dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest na ujednoliconą spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank przyznaje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Okres kredytowania może być wydłużony na 10 lat. Akceptowane są rozmaite źródła przedstawiające stan konta. Bardzo ważne jest, że kredyt konsolidacyjny mogą wspólnie zaciągać dwie osoby nie połączone żadnym stopniem pokrewieństwa. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING charakteryzuje się długim terminem spłaty, wynoszącym nawet 35 lat. Bank daje nam możliwość dopasowania rodzaju oddawanych rat – raty równe lub raty malejące.
Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to spore wsparcie dla osób, które w efekcie utraty zarobków, lub nagłej zmiany stanu zdrowia nie mogą uregulować kilku kredytów na raz. Każdego z nas może kiedyś spotkać sytuacja,w której będziemy musieli zacząć rozglądać się za nowoczesnymi rozwiązaniami kredytowymi. Wkraczając w dorosłe życie będziemy chcieli zadbać o własną swobodę. W dzisiejszych czasach nabycie domu, czy samochodu kojarzy się Polakom z wzięciem kredytu. Ten fakt nikogo nie dziwi, gdyż nasze pensje nie dają nam wielu możliwości, a życie wciąż idzie na przód. Na stronie konsolidacja.eu odszukacie wiele fachowych informacji na temat konsolidacji kredytów. Profesjonaliści podpowiedzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie przenieść się na witrynę i zapoznać się z podstawowymi wiadomościami o konsolidacji: kredyty konsolidacyjne.