Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017
Laseroterapia dla mężczyzn depilacja laserowa dla panów Bydgoszcz
Depilacja laserem medycznym
23 lutego, 2017

Siatka przeciw kretom siatka rabatowa

siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa

Skuteczne sposoby na krety

Krety to łagodne oraz użyteczne stworzenia, jakie pożywiają się owadami. U nas te niewielkie ssaki są pod niepełną ochroną. Pomimo, że przenigdy nie spożywają roślin, są istotnym nieszczęściem ogrodników. Krety za pośrednictwem specjalnie przystosowanych łap potrafią w trakcie raptem 1 godziny zrobić podkop o rozciągłości od 12 do 15 metrów. Poszczególny kret przeciętnie jest „właścicielem” przesmyków o całościowej rozciągłości do 1 kilometra. W czasie łapania wyżywienia, więc na przykład glist, dewastują korzenie roślin, a czasami całe skwerki. Ponad zieleńcem wyrasta charakterystyczny zwał, natomiast pod warstwą ziemi (od 20 do 50 metrów) – liczne przesmyki. W ciągu paru dni jeden kret ma możliwość w pełni zepsuć naszą przydomową bądź działkową zieleń. Jakie są wydajne zabiegi na ubezpieczenie skwerków przed szarżą kretów?

Po pierwsze – specyfiki odciągające, które mają jeden cel: spłoszenie tych istot z wskazanego terenu. Krety są niewidome, ale mają nadzwyczaj dobrze rozwinięty słuch oraz węch. Dzięki odstraszaczom wibracyjnym, dźwiękowym oraz wibracyjno – dźwiękowym mamy szansę szybko je usunąć.

Po drugie – zasadzki na krety. Należałoby mieć na uwadze, że nie można wskazanym stworzeniom robić żadnej krzywdy! Znaleziony w sieci krecik musi zostać oswobodzony.

Po trzecie – i oczywiście najistotniejsze – siatka przeciw kretom. Jest ona niezawodną granicą dla tychże istot, tak naprawdę – w ogóle nie do przebicia.

Czy warto kupić siatkę na krety?

W tej chwili markety ogrodnicze udostępniają siatki wykonane z metalu oraz z tworzywa sztucznego. Te pierwsze zostały wytworzone z ocynkowanej stali i poza tym okryte materiałem sztucznym (by absolutnie nie korodowały), drugie – są wyprodukowane z tworzywa sztucznego niezmiernie odpornego na wpływ wrogich czynników. Jeśli kupujemy siatkę na krety o luźniejszych otworach, to uratuje ona nasz skwerek wyłącznie przed niniejszymi stworzeniami. Ściślejsza jest niezawodnym chwytem nie tylko na krety, ale także na nornice. Dlaczego siatka jest lepsza niźli odmienne strategie? Pozostałe metody zakładają, iż krety obecnie są pod naszym skwerem oraz wolno je albo przepłoszyć albo wytropić. Niestety taka wojna potrafi istnieć latami, bo zwykle krety za wyżywieniem zawracają w znane sobie siedliska. Siatka na krety ma zasłaniać cały skwerek przed przedziurawieniem się kreta na świeże powietrze i przygotowaniem przez niego „kretowiny”. Jeżeli stworzenie tego nigdy nie osiągnie, ominie oznaczone miejsce w poszukiwaniu takiego, w którym śmiało będzie miał szansę się „przedziurawić”. Czemu? Kretowiny są co parę godzin obchodzone w poszukiwaniu zagrożenia, zatem drapieżników. Rozłożenie niniejszej siatki wymaga znacznego wkładu pracy. Z pewnością nie jest to działanie na parę chwil, ale efekty są długookresowe, a flora w parku – uchronione!

Jaką siatkę przeciwko kretom założyć w ogrodzie?

W czasie zakupu należy kierować się paroma parametrami siatki, jaka ma uchronić nasz trawnik przed niedużymi szkodnikami: jakością materiału, z którego została utworzona, wielkością oczek, rozległością siatki i procedurą zamocowywania. Siatka powinna być dostatecznie gruba, aby kret jej praktycznie w ogóle nie zdewastował, natomiast „dziurki” muszą mieć odpowiednią szerokość, zatem od 10 mm do 16 mm. Siatki, które można odnaleźć w sklepikach ogrodniczych posiadają tolerancyjność +/- 2mm. Jeśli „dziurki” będą węższe niżeli 8 mm, wtedy może to być istotny problem dla układu korzeniowego trawy. Rozległość siatki musimy dobrać do konturu ogrodu. Im szczuplejsza, tym dużo więcej trzeba będzie zrobić fałd. Jeżeli ziemia jest twarda, trzeba zastosować szpilki metalowe; jeżeli jest niepewna – można z powodzeniem przymocować plastikowe. Kołki odpowiednio się trzymają, lecz gorzej się je wciska.

Jak ułożyć siatkę przeciw kretom?

Ogół zależy od tego, czy mamy już założony i rozrośnięty ogródek czy w tej chwili go przygotowujemy. W drugim przypadku jest znacznie sprawniej. Siatkę nakładamy najzwyczajniej w świecie 10 cm niżej skwerku oraz 30 cm pod rabatek. Należy ją położyć z nakładem mającym 10 cm po obu skrajach. Z wykorzystaniem specjalistycznych kołków oraz kotwic powinniśmy siatkę położyć na stromym gruncie. Powinniśmy wspomnieć, że mechanizm mechanicznego nawadniania powinien znaleźć się pod siatką. Jeśli mamy już doskonały skwerek, wtedy musimy dokonać wyboru pomiędzy:

  • Odręcznym ściągnięciem murawy, położeniem siatki oraz znowu konstruowaniem trawy
  • Założeniem siatki pionowej – zakopuje się ją na głębokość około 70-80 cm. Ponad posadzką powinien górować w przybliżeniu 20 cm skrawek. Może mieć miejsce sytuacja, że któryś zdecydowany kret przekopie się pod nią oraz ujawni się w naszym ogrodzie.

Jeżeli planujemy zapewnić całkowitą ochronę naszym rabatom, grządkom oraz nasadzeniom, koniecznie zdecydujmy się na profesjonalną siatkę rabatową, jaka ochroni je przed wszystkimi zwierzętami, m.in. domowymi i na siatkę na krety położoną horyzontalnie. Miejmy na uwadze, iż siatka powinna być niesamowicie mocna, mianowicie taka, której w ogóle nie przebiją nie tylko krety. Jeżeli planujesz zdobyć dużo więcej danych o przedstawionych siatkach, wejdź w niniejszy link – Siatka przeciw kretom

Strona używa cookies
Ok