Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
20 lutego, 2017
siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom siatka rabatowa
21 lutego, 2017

Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy właściwe ocieplenie mieszkania ma wpływ skuteczność energetyczną? Naturalnie. Z wysoką efektywnością energetyczną kroczą w parze oszczędności finansowe, ze względu na obniżenie kosztów ogrzewania. Dobre ocieplenie budynku spowoduje, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W dużym kalejdoskopie produktów izolacyjnych pojawiła się jakiś czas temu pianka PUR – lekka, wnikająca w skomplikowane miejsca, dająca maksymalną ochronę termiczną. Jednym słowem niezastąpiona w każdym calu. W dzisiejszym artykule chcemy Wam przedstawić ją z bliska, by potwierdzić, że w sektorze budowlanym czasem warto postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też mianuje się technologię wykorzystującą piankę PUR, znakomicie odnajduje się w najtrudniejszych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane często korzystają z niej w budownictwie jednorodzinnym, jak i fabrycznym. Fundamentalną zaletą pianki poliuretanowej jest jej niewielka waga, w porównaniu do pozostałych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej właściwości pianka nie obciąża konstrukcji budynku, co mocno poszerza opcje jej zastosowania. Pianka poliuretanowa oferowana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które przybliżymy Wam w dzisiejszym poradniku. Zapraszamy!

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak sama nazwa sygnalizuje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą strukturą komórek. Wilgoć nie utrzymuje się wewnątrz mieszkania, tylko łatwo przelatuje przez skorupę izolacji na zewnątrz. Wskazana zaleta specjalistycznie oznaczana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest bardzo niski. Niezmiernie znaczącym walorem pianki otwartokomórkowej jest wykorzystanie wody jako elementu spieniającego. Znaczy to, że ten wariant izolacji jest wyjątkowo ekologiczny i może być z powodzeniem wprowadzany w każdej konstrukcji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie zachwalana w budownictwie pasywnym, w którym stawia się na produkty o silnych cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zamknięte w mieszkaniu. Powstrzymuje natomiast dopływ kurzu i obniża hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najwłaściwsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma dużo szersze przeznaczenie, niż systemy otwartokomórkowe, a to z uwagi na zwartą strukturę komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie wchłania wilgoci, jest odporna na ściskanie i może być wdrażana w wszechstronnym kręgu temperatur. Co więcej wyróżnia się dużo większym współczynnikiem przekazywania ciepła. Te walory powodują, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy rurociągów. Z uwagi na ścisłą konsystencję przygotowuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Zalety pianki PUR

Pianka poliuretanowa składa się jest z dwóch głównych elementów – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w zestawieniu z wodą komponują pianę o gęstej strukturze i dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR wytwarzana jest wyłącznie w miejscu montażu, co znacząco skraca czas wykonania ocieplenia. Plastyczna forma pianki wpływa na to, że napływa ona w skomplikowane miejsca, wykluczając tym samym powstanie tzw. mostków cieplnych, co nie było możliwe przy instalacji tradycyjnych surowców ociepleniowych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża budowy budynku. Z tego powodu może być wdrażana zarówno w współczesnym budownictwie, jak i przy renowacji starszych budynków, czy przy budowie hal przemysłowych o dużej wielkości. Dobrze odnotować także, że izolacja pianką jest niezwykle efektywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że podtrzymuje swoje cechy przez długi czas. lata. Zatrzymuje ciepło w mieszkaniu w zimę i nie dopuszcza do przesadnego nagrzania się wnętrza w lato – działa zatem dwu biegunowo. Dodatkowo pianka PUR nie generuje żadnych reakcji uczuleniowych, co rozszerza grono jej wielbicieli. Nie jest także atrakcyjnym artykułem dla gryzoni, czy robaków, których obecność w domu jest raczej zbędna. Pianka PUR to po prostu nowoczesny materiał ociepleniowy.

Pianka z poliuretanu może być używana w urozmaiconej temperaturze i w ciężko dostępnych płaszczyznach. Jest to najwłaściwszy system do ocieplania poddaszy i ścian. Pianka poliuretanowa może być wykorzystywana w budownictwie rodzinnym, jak i w budownictwie przemysłowym. Zaspokaja także wszelkie standardy budownictwa pasywnego. Jest artykułem ekonomicznym, ekologicznym i dogodnym dla osób cierpiących na alergie. Aplikacja izolacji natryskowej zajmuje dosłownie parę chwil. Prawdopodobnie nie musimy już Was dalej uświadamiać, że izolacje z pianki PUR są najsolidniejsze i najbardziej skuteczne. Zajrzyj na stronę internetową firmy KDK Pro – fachowców od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie poddasza Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok