Wielkoformatowe ekrany LED
1 czerwca, 2016
Kredyty hipoteczne dla Ciebie
4 czerwca, 2016

Kołdra obciążeniowa jest bardzo ważnym składnikiem terapii sensorycznej, której celem jest polepszenie koncentracji i zrelaksowanie dzieci i osób dorosłych cierpiących na zaburzenia takie jak ADHD, zespół Downa, zespół Aspergera, czy autyzm. W trakcie snu kołdra delikatnie naciska na ciało i stymuluje układ proprioceptywny, co rozluźnia cały organizm i relaksuje. Kołdra obciążeniowa wpływa terapeutycznie i wycisza osoby, które ze względu na swoją chorobę zachowują się agresywnie. Szyciem kołder obciążeniowych zajmuję się od kilku lat i za każdym razem szczególną uwagę przywiązuję do wyboru delikatnych i ekologicznych materiałów, które nie powodują przegrzania organizmu, a także na przyjazne dzieciom kolory dopasowane do potrzeb moich Klientów.

Kołdra sensoryczna – co to takiego?

Osoby cierpiące na zespół Downa, zespół Aspergera, autyzm czy ADHD bywają nadpobudliwe, drażliwe, nie potrafią się koncentrować i szybko się denerwują. W dodatku zaburzenie układu propriocetywnego powoduje, że dzieci nie odczuwają świadomości własnego ciała, co wzmaga agresję i uczucie niepewności. Terapia sensoryczna pomaga w odzyskaniu pewności siebie, polepsza koncentrację i redukuje poziom agresji. Stosowana w trakcie terapii kołdra obciążeniowa, poprzez delikatny ucisk ciała powoduje, że pacjent staje się spokojniejszy i mniej nerwowy. Uzupełniona jest żwirkiem, który delikatnie naciskając na ciało pacjenta, stymuluje receptory układu proprioceptywnego rozmieszczone w naszych kończynach. Kołdra obciążeniowa powinna podobać się dziecku, dlatego też szyje się ją z oddychających i kolorowych materiałów, dostosowując styl do wymagań małego pacjenta. Polecane są stonowane i pastelowe kolory, które dziecko chętnie wybiera.

Właściwości kołdry sensorycznej

Najważniejsze parametry dla kołdry obciążeniowej to: rozmiar, waga, materiał i wypełnienie. Kołdra powinna przekraczać wzrost dziecka o przynajmniej 15cm. Dziecko powinno być przykryte kołdrą na całej długości ciała. Dla osoby o wzroście 120 cm najlepszą kołdrą będzie kołdra o długości 140 centymetrów. Najważniejszym elementem jest waga kołdry, która nie powinna przekraczać 10 – 15 % wagi ciała. Zapewni ona najlepsze pobudzenie receptorów. Najlepiej wybierać naturalne i przepuszczające powietrze tkaniny, takie jak bawełna, które nie przegrzewają ciała. Wypełnienie kołdry obciążeniowej żwirkiem akwarystycznym lub granulatem spowoduje, że będzie ona równomiernie przylegać do ciała.

Czy kołdra sensoryczna może być stosowana bez konsultacji z lekarzem?

Kołdra sensoryczna jest doskonałym uzupełnieniem terapii sensorycznej i może być stosowana bez wcześniejszej konsultacji z specjalistą. Odpowiednio dopasowana jest bezpiecznym i, co najważniejsze, skutecznym rozwiązaniem terapeutycznym. Na długo zachowuje swoje właściwości i może być stosowana o każdej porze roku. Uszyta jest z 100% naturalnej bawełny, co sprawia, że dziecko odczuwa duży komfort z jest stosowania. Ozdobiona w przyjazne dziecku kolory i motywy, będzie chętnie wybierana przez najmłodszych. Jednak kołdra obciążeniowa powinna być odpowiednio dostosowana do wagi i wzrostu dziecka, tak, aby nie powodowała negatywnych dolegliwości. Polecana jest osobom z zaburzeniami sensorycznymi, genetycznymi i psychoruchowymi.

Na czym polega terapia sensoryczna?

System proprioceptywny wpływa na zmysł orientacji ułożenia części naszego ciała. Receptory tego systemu umieszczone są w naszych kończynach. Odbierają one bodźce zewnętrzne, które dalej informują nasz mózg o położeniu naszego ciała względem siebie. Układ ten sprawia, że znamy ustawienie naszego ciała bez patrzenia na nie. System proprioceptywny odgrywa ważną rolę w naszym ciele, gdyż odpowiedzialny jest za koordynację wzrokowo-ruchową. Wszelkie zaburzenia w układzie proprioceptywnym mają wpływ na rozwój zachowań agresywnych, impulsywności, na brak możliwości skupienia się i brak koordynacji ruchowej. Terapia integracji sensorycznej, poprzez wykorzystanie zabawy i ćwiczeń, poprawia integrację pomiędzy zmysłami w układzie nerwowym. Jest  bardzo istotna przy zaburzeniach genetycznych takich jak zespół Downa, zespół Aspergera, ADHD czy autyzm, przy których występuje podwrażliwość na impulsy z zewnątrz. W trakcie zajęć bardzo często wykorzystuje się kołderki sensoryczne, które naciskając na receptory układu proprioceptywnego, stymulują je do działania.

Oferta kołder sensorycznych

Przed uszyciem kołdry zawsze ustalamy jej dokładny rozmiar, wagę i kolor. Każda kołdra sensoryczna wychodząca z mojej pracowni jest przyjazna dla dziecka, ozdobiona kolorowymi wzorami i niepowtarzalnymi elementami. Materiały , z których szyję kołdry zamawiam z sprawdzonej hurtowni materiałów. Najczęściej stosuję bawełnę lub flanelę bawełnianą. Tkaniny te są lekkie, bezpieczne dla alergików i po prostu, w 100% naturalne, dzięki czemu skóra dziecka oddycha podczas snu. Inspirują mnie najnowsze trendy w modzie dziecięcej i zawsze spełniam indywidualne potrzeby moich Klientów. Szyte przeze mnie kołdry obciążeniowe to najlepsza niespodzianka dla Twojego dziecka. Zapewniam atrakcyjne ceny i jedyne w swoim rodzaju produkty.

Strona używa cookies
Ok