Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia twarzowo szczękowa – zabiegi stomatologii estetycznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane
2 września, 2020

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale też na naszą skuteczność. Wysoka jakość powietrza oraz optymalna temperatura, oznaczają podstawę naszej wygody oraz pozytywnie wpływają na naszą motywację oraz zdolność działania. Aby zagwarantować sobie korzystne warunki o każdej porze roku zwykle decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najlepiej kontroluje temperaturę w środku domu zapewniając nam komfort w trakcie lata. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii doskonale sprawdza się system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie komfortowej temperatury w środku mieszkania szczególnie latem, kiedy liczymy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku domu, zapewniając ochłodę oraz cieplny komfort bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach przeważnie stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa ciepło z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzator sprawdza się jedynie latem. Sporo klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania lub pozostałych systemów grzewczych, jednak nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych czynników, a koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań pochodzą ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz zimne. Dla regulacji temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ocieplić, do czego pobierana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Tak minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą oczyszczają powietrze wchodzące do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli planujemy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Zapewnia nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu w środku mieszkania jest połączenie tych dwóch systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie korzyści z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele różnych zalet. Najważniejszą z zalet jest komfort termiczny w środku mieszkania oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma również dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok