Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017

Najlepsze instalacje grzewcze

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wydajny system grzewczy to największa inwestycja przy budowie nowego domu. Przy jego doborze musimy kierować względami radykalnych wydatków, wielkością powierzchni budynku, użyteczności i niewątpliwie efektywności. Właściwie dobrana instalacja CO, połączona z odpowiednią izolacją wnętrza wywiera wpływ na zredukowanie kosztów związanych z ogrzewaniem i między innymi usuwaniem efektów przesadnej wilgoci. Dziś producenci sprzedają nam komfortowe rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły gazowe odpowiadają wszelkim standardom bezpieczeństwa i ekologii. Są to rozwiązania dostępne dla każdego z nas. Jednak są tak różne, że dobór korzystnej instalacji nie jest często dość problematyczny. Spróbujemy zaprezentować Ci najciekawsze systemy grzewcze. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz odpowiednie urządzenie dla siebie i swojej rodziny.

Nim jednak pokażemy Ci naszą analizę konkretnych układów centralnego ogrzewania, zastanówmy się co dobrze jest przemyśleć przed wyborem właściwego urządzenia. W sumie możemy wymienić 3 główne czynniki, które wpływają na dobór systemu grzewczego. Głównie jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodne, lub ogrzewanie powietrzne, z czego najpowszechniejsze jest u nas ogrzewanie wodne. Drugą sprawą jest wybór źródła ogrzewania. Zazwyczaj ciepło uzyskiwane jest w procesie spalania konkretnego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Kolejnym sposobem jest odbieranie ciepła z natury co dopuszczają ekologiczne pompy ciepła. Dodatkowo potrzebujemy się zastanowić nad tym, który typ układu grzewczego okaże się nas najbardziej odpowiedni – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy do podjęcia następnego kroku, czyli wyboru konkretnego urządzenia do własnej kotłowni.

Gazowe kotły do centralnego ogrzewania

Kocioł gazowy doprowadzi do obniżenia kosztów ogrzewania w budynku. Tymczasem dobrze jest uświadomić sobie, że do jego pełnowartościowego funkcjonowania konieczne jest podłączenie systemu do sieci gazu płynnego, lub założenie własnego magazynu z paliwem. Wiąże się to z dodatkową inwestycją, która oczywiście zwraca się po określonym terminie, choć musimy liczyć się z tym, że jesteśmy zmuszeni uzależnić się od dostawcy gazu, co dla niektórych może być dokuczliwe.

Jednym z najczęściej pozyskiwanych kotłów na gaz, jest piec produkowanych przez firmę Buderus, który został zaopatrzony przez firmę w możliwość dokładnego ustawienia temperatury i szybkiej zmiany ilości używanego gazu. Kotły gazowe Buderus dysponują, zależnie od rodzaju otwartą albo zamkniętą przegrodę spalania. W pierwszym przykładzie oznacza to, że powietrze dostarczane jest z otoczenia, a w drugim, że doręczane jest przez specjalistyczne przewody. Niezależnie od wyboru danego wariantu systemu, każdy kocioł gazowy zawiera unikatowy system ograniczający do zera możliwość odwrócenia cyklu spalin, jak i kompletnego wyziębienia się ogrzewanych mieszkań.

Oto najistotniejsze korzyści kotłów gazowych:

  • Znaczny stopień bezpieczeństwa
  • Modele rozdzielone pod kątem ocieplanej przestrzeni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Praktyczna budowa (kotły stojące lub wiszące)

Kotły grzewcze na ekogroszek – łatwe ogrzewanie

Eko groszek zalicza się w minionych latach do najchętniej stosowanych surowców grzewczych. Jest nie drogi i bardzo oszczędny. Kotły na ekogroszek najlepiej jednak funkcjonują w domach jednorodzinnych, a to ze względu na potrzebę przechowywania opału. Rzadziej stosowane są zatem w blokach wielorodzinnych, aczkolwiek faktycznie taka możliwość również istnieje. Zerknijmy teraz na właściwości tego modelu instalacji grzewczej. Piece na ekogroszek włączane są do klasy pieców na paliwo stałe, które najdłużej są sprzedawane w branży urządzeń grzewczych. Rozróżnia się kotły z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego różni się tylko trybem pracy, przy czym kotły ze spalaniem dolnym mogą być sterowane automatycznie. Powietrze wchodzi do wnętrza kotła przez zainstalowany wiatrak. Napomknięta poprzednio firma Buderus, dostarcza kotły na ekogroszek z specjalnymi sensorami, które są w stanie zapobiec przed wybuchem ognia.

Co do głównych zalet warto jest odróżnić 3:

  • Nieskomplikowany dostęp do materiału opałowego
  • Niezmiernie prosta, wręcz intuicyjna obsługa
  • Odpowiednia regulacja wzmacniająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W dbałości o kondycję natury, oraz budżet Konsumentów, zostały wynalezione, pompy ciepła – urządzenia pozyskujące energię z natury Pompy ciepła nie wyzyskują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, w zależności od modelu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak zaawansowane rozwiązanie pozwala jeszcze efektywniej zredukować koszty związane z ogrzewaniem. Funkcjonowanie pompy ciepła można przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwległym kierunku. Zaczerpnięte z środowiska źródło ciepła skrapla się, a utworzona para zostaje zagęszczona, przez co zasila obieg wody użytkowej. Typowy układ, ale jak funkcjonalny.

Walory pompy ciepła to:

  • Zastosowanie łatwo dostępnych źródeł do odebrania ciepła
  • Najwyższa efektywność grzewcza spośród dostępnych rozwiązań
  • Kooperacja z dowolnym systemem ogrzewania

Wypunktowaliśmy i przedstawiliśmy Wam najpowszechniejsze instalacje grzewcze. Każda z tych instalacji może być znaleziona w w ofercie tego oto producenta urządzeń centralnego ogrzewania: pompy ciepła Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok