Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie mieszkań
31 października, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton dekoracyjny w Twoim domu
5 listopada, 2016

Zabiegi regeneracji włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

Krótkie, półdługie, długie, pofalowane, „jak spod igły”, blond, jasnobrązowe, czarne… tyle ile rodzajów włosów, tyle sposobów na ich staranną pielęgnację. Możemy przeprowadzić odbudowę w domowym zaciszu lub umówić się na wizytę do salonu. Jeśli śnimy o idealnych, promiennych, gęstych, silnych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do renomowanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Jedynie w trakcie konsultacji ze specjalistą dowiemy się jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego wymagają oraz który zabieg byłby dla nich najwłaściwszy. Regularne mycie szamponem oraz nakładanie odżywki często nie przynosi upragnionych efektów. Dzieje się tak, albowiem przy ich wyborze kierujemy się przede wszystkim pozycją i uznaniem firmy, modą np. na wyciągi do włosów, a nie faktycznymi potrzebami naszych włosów. Ekspert natomiast spostrzeże od razu to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najpowszechniejszych elementów naruszających budowę włosa należą: niewłaściwa dieta, czynniki pogodowe, zniszczenia mechaniczne (np. przy układaniu), zła pielęgnacja i niewprawna stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Spożywanie znacznej ilości łakoci, paluszków i pozostałych słonych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi niezastąpionych mikro- i makroelementów prowadzi do głębokiego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. Praktycznie w ogóle nie dostaje ona tych komponentów, jakie powinna, więc niezakłócony rozwój oraz mocna budowa są niemożliwe do osiągnięcia. Preparaty pielęgnacyjne częstokroć wysuszają włosy, sprawiają, że brak im lekkości i podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi i twarzy. Jeżeli zadeklarowałyśmy się na domowe techniki, pamiętajmy o stosowaniu wyłącznie ekologicznych środków, które w ogóle nie posiadają w swoim składzie parabenów, silikonów bądź konserwantów, np. olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, macadamia, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej czy wywarów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Rekonstrukcja zniszczonych włosów u fryzjera

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim przynosi błyskawiczne rezultaty. Aby się one utrzymały wystarczy poza tym odbudowywać je w domu środkami z salonu. Na taki plan wpadli Izabela i Marcin Górny wykorzystując nowoczesne kompleksy rekonstrukcji włosów powiązane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

System Olaplex

Podstawowymi komponentami Olaplex są:

  • Olaplex Bond Multiplier – dobiera się go do wskazanego wyrobu barwiącego. Odbudowuje uszkodzone lub rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – stabilizuje wiązania siarczkowe, zwiększa oddziaływanie Multipliera. Dzięki niemu związane zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest preparatem do korzystania w domu i ułatwia rekonstrukcję włosów, utrzymanie ich w świetnym stanie pomiędzy zabiegami, jak również przedłuża wzmacnianie wiązań siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex chroni konstrukcję włosów, przyczynia się do tego, że są silniejsze podczas zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy osłabione, połamane zostają błyskawicznie odbudowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu przechodzi do środka włosa i pogłębia efekty koloryzowania lub rozświetlania. Rozczesywanie staje się dużo łatwiejsze, włosy lśniące oraz aksamitne w dotyku. Do używania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (zawierają wyciąg ze słonecznika).

Terapia TrueKeratin

Kuracja TrueKeratin jest z kolei dobrym sposobem nie tylko na odżywienie włosów, lecz też ich naturalne wyprostowanie. Terapia opiera się na oryginalnej recepturze keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć posiadaczki loków, fali oraz włosów wyraźnie zmęczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do wnętrza włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz niezwykłą gładkość. W przeciwieństwie do przeróżnych kuracji, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które wcześniej były koloryzowane, wygładzane albo poddawane odmiennym zabiegom. Włosy pozostają sprężyste, bujne, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W każdej chwili można jednakże spłukać tę terapię.

Od czego zależą efekty kuracji?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakiej kondycji są właściwie nasze włosy. Na rewelacyjne efekty możemy liczyć wtedy, gdy są rzeczywiście mocno osłabione albo połamane. Należy w domowym zaciszu korzystać z delikatnych szamponów, żeby za szybko nie zmyły się drogocenne substancje. Należy rezygnować z tych, które zawierają SLS/SLES. Należałoby wspomnieć, że to właśnie fryzjer powinien dostosować nam odpowiednią terapię, np. ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni lub saunę. Włosy po kuracji powinny być mocno nawilżone, gładkie, miękkie, promienne, łatwo układające się oraz „sypkie” (a nie „sklejone”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Rekonstrukcja włosów

Strona używa cookies
Ok