Laseroterapia dla mężczyzn depilacja laserowa dla panów Bydgoszcz
Depilacja laserem medycznym
23 lutego, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Skup zadłużonych spółek
4 marca, 2017

Zabiegi leczące nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Masz problem z nadmiernym poceniem się?

Wydzielanie potu przez nasze ciało jest faktem absolutnie normalnym. Za jego sprawą wydzielamy związki trujące ustroju oraz wyrównujemy ciepłotę ciała (przykładowo w trakcie upalnych dni). Organizm ludzki posiada do 3 milionów gruczołów, które produkują pot. A jeśli jest go za dużo? Wyczuwamy, iż cieknie nam po czole dniami i nocami? Wtedy możemy chorować na tzw. nadpotliwość, która nie jest tylko zwyczajnym problemem kosmetycznym, ale również chorobą. A jak popularnie wiadomo – schorzenia należy uleczać z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest zdecydowanie dyskomfort, doświadczany notorycznie w otoczeniu pozostałych ludzi. Ogólnie powodami chorobliwego pocenia się są czynniki będące objawami poważnych chorób oraz fizjologiczne. W przypadku pierwszych wymienionych mamy do czynienia z określonymi schorzeniami, jakie w obecnej chwili mają miejsce w naszym organizmie, przykładowo z hormonalnymi dysfunkcja w pracy tarczycy), neurologicznymi (np. neuropatie), chorobowymi (np. intensywnymi infekcjami). Nadmierne wytwarzanie potu absolutnie nie musi dotyczyć pojedynczej partii ciała, przykładowo stóp. Jeżeli chodzi o fizjologiczne pocenie się, to jako standardowe czynniki wymienić wolno chociażby stres, niepokój bądź trening fizyczny. Mamy na nie poniekąd pośredni wpływ.

W jaki sposób rozpoznaje się nadpotliwość?

Jeśli pragniemy naprawdę wiedzieć czy posiadamy nadmierne produkowanie potu, trzeba zasygnalizować ów kłopot lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. To on przeprowadzi z nami specjalny wywiad, przeanalizuje wielkość kłopotu i powiadomi nas o przeciwwskazaniach do łagodzenia dolegliwości. Przede wszystkim powierzy następne badania, np. test Minora. Wygląda on tak: części ciała, w jakich ma szansę występować nadmierna potliwość, są powleczone jodyną oraz zasypane skrobią. Mocne zabarwienie podsuwa trwanie schorzenia. Kolejną sprawą jest jej terapia za pomocą specjalistycznych technik. Niewątpliwie nie chodzi tu o zanurzanie stóp przez 20-30 minut w mieszance z szałwią bądź o wielokrotną wymianę odzieży. Są to ogólnodostępne strategie, jednakże zwykle mało wydajne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do środków nieagresywnych przynależą jontoforeza, zastrzyki z jadu kiełbasianego. i leczenie z wykorzystaniem lasera. Jeśli chodzi o dwa pierwsze, wówczas skutek usuwania dolegliwości utrzymuje się około parę miesięcy. Jonoforeza bazuje na niszczeniu kanałów jonowych za pośrednictwem prądu i specyfików cholinergicznych, tymczasem toksyna botulinowa prowadzi do „paraliżu” połączeń nerwowych (w sposób odwracalny), jakie wyposażają określone elementy ludzkiego organizmu w pot. Najskuteczniejszą z technik jest leczenie nadpotliwości laserem, bowiem w niezawodny i bezbolesny sposób dostosowuje procesy wydzielania potu. Aparatura Accent Ultra bazuje w skrócie na zastosowaniu specjalistycznych głowic, jakie rozprowadzają fale infraczerwone. Przybliża się je do wskazanych części sylwetki, gdzie na początku stwierdzono nadmierną produkcję potu. Jednorazowy zabieg trwa najczęściej 15-20 minut, zaś w jego czasie absolutnie nie zauważa się żadnego bólu, palenia, kłucia itp. Mamy szansę się bez problemu rozluźnić. Co ważne – wiązka lasera przenigdy nie powoduje szram, skaz oraz nie narusza okalających tkanek.

W jakich przypadkach nie można korzystać z laseroterapii?

Właściwie nie każdy ma sposobność poddać się zabiegom laserowego leczenia nadmiernej produkcji potu. Do głównych wykluczeń należy intensywna opalenizna, karmienie piersią, czerniak złośliwy, bliznowce, metalowe implanty, wrażliwość na nasłonecznienie, epilepsja lub cukrzyca. Praktycznie jakąkolwiek chorobę trzeba na wstępie ustalić z lekarzem ogólnym, natomiast dopiero wówczas kosmetyczką. Należy mieć na uwadze, iż na 3 tygodnie przed zabiegiem (jeśli specjalista się zgodzi) należy zaprzestać pić zioła albo brać je w postaci pigułek. Chodzi tu o wszelakie dostępne zioła, m in. detoksykujące, oczyszczające czy pobudzające. Analogiczna reguła tyczy się farmaceutyków, np. leków przeciwnadciśnieniowych, leków przeciwgrzybicznych, sulfonamidów, wskazanych farmaceutyków uspokajających lub szczepionek. Parę miesięcy należy poczekać od odsunięcia środków, jakie mają w swojej zawartości retinoidy. Tylko po owym etapie można iść na zabieg łagodzący nadmierne wytwarzanie potu. W ogóle nie powinniśmy też wykorzystywać pewnych kosmetyków, np. żeli z piżmem, olejkiem lawendowym i sandałowym, preparatów przeciwbakteryjnych bądź antyperspirantów. Przed zabiegiem nie można popijać żadnego napojów wysokoprocentowych. Jeśli wypijemy chociaż kieliszek białego wina, trzeba z niego zrezygnować na jeden dzień. Czemu jest tyle zastrzeżeń? Światło lasera to skupione światło, które ma możliwość oparzyć skórę. Mówiąc w skrócie: światło padające właśnie na wybrany obszar (poważnie obniża się jego rozpraszanie). Jeżeli skóra właściwa pod oddziaływaniem jakichkolwiek wyznaczników będzie na nie dużo bardziej wrażliwa, wówczas potrafi dojść do dotkliwych rezultatów. Obrazowo związki witaminy A wchodzą po prostu z wiązką lasera, w interakcje, które są przyczyną poparzeń. Pragniesz wiedzieć o wiele więcej? Kliknij w ten odsyłacz – Leczenie nadpotliwości Toruń

Strona używa cookies
Ok