Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Pozycjonowanie i optymalizacja w Google maps
11 września, 2020

Termiczny kubek idealny na każdą okazję

O kubkach termicznych myślimy z reguły w okresie zimowo-jesiennym, kiedy chcemy wziąć ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że kubki termiczne nie tylko trzymają ciepło, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą zimnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy bardziej zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Dobry termiczny kubek na długo utrzyma ciepło kawy czy herbaty i zimno napoju. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli przewidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej w pierwszej kolejności przemyśleć kilka ważnych aspektów. W głównej mierze szczególnie istotny jest materiał wykonania. Tak dostosujemy jego przeznaczenie oraz możliwość zachowania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest pokrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko szczelna, aby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na wymaganym poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Warto także ocenić kształt kubka termicznego oraz jego pojemność. Kubki o małej objętości nie sprawdzą się na dłuższych wędrówkach, z tego powodu w tym aspekcie powinniśmy dostosować rozmiar kubka termicznego do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Co więcej powinien być stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do pracy lub do biura

Kubki termiczne z reguły nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak dobrać od stylu pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie gwarantują długi okres zachowania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo stworzony z tytanu. Nie dość, że można je dostać w wielu wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one słabiej zachowują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Choćby dlatego, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być głównie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to najczęściej kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, mają sporo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez oporu zmieszczą się do plecaka i nie sprawią trudności w korzystaniu. I choć krócej zatrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozpadną się tak jak np. kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się także na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na długotrwałym utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie temperatury jest konieczne, warto nabyć kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Jakie kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę przede wszystkim patrzymy, żeby termiczny kubek przez wiele godzin zatrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Dlatego najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Takie kubki termiczne najlepiej ze wszystkich zatrzymują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno przez wiele czasu. Ponadto mają trwałą konstrukcję i są odporne na upadki. Minusem kubka stalowego termicznego jest tylko jego waga, dlatego że jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W pojeździe powinniśmy szczególnie uważać, ze względu na to termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i dobrze trzyma ciepło lub zimno. Kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, żeby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane tytanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są trwałe i przez długi czas zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów najczęściej cenimy produkty z ładnym wyglądem, ze względu na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość interesujących kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe także charakteryzują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek Contigo

Strona używa cookies
Ok