narzędzia CP
Jak działają narzędzia pneumatyczne?
2 stycznia, 2017
Pozycjonowanie stron internetowych Wysoka pozycja w rankingu Google kampanie promocyjne
Internetowe kampanie reklamowe
5 stycznia, 2017

Technologie teleinformatyczne to rozległe pojęcie, obejmujące technologie związane z transferem danych. Wśród technologii teleinformatycznych można oddzielić media komunikacyjne (Internet, telefonia komórkowa itd.) i media powiązane z przechowywaniem informacji (dyski pamięci pendrive’y i tym podobne). Jednak technologia teleinformatyczna umożliwia również transfer danych między sprzętem sieciowym a tym samym realne jest opracowanie rozległych systemów sieciowych, w tym systemów podwyższających bezpieczeństwo

Do czego służą systemy bezpieczeństwa?

To różnorodnego typy systemów, których przeznaczeniem jest monitorowanie zagrożeń oraz ułatwienie komunikacji bądź przemieszczania się po danym obiekcie. W tym materiale dokładnie przybliżymy kilka spośród nich oraz pokażemy przykłady urządzeń i systemów szeroko używanych dla zwiększenia bezpieczeństwa i ułatwienia pracy.

Technologia Zettler w systemach sygnalizacji pożarowej

System sygnalizacji pożarowej to kompletne rozwiązanie mające na celu wykrywać płomienie oraz ostrzegać o nim. Jego głównym zadaniem jest błyskawiczne znalezienie ogniska ognia, dzięki czemu pracownicy przebywający w obiekcie mogą ekspresowo oraz sprawnie się ewakuować. Co więcej dzięki błyskawicznej reakcji, istnieje spora szansa, że ogień zostanie opanowany, a straty związane z ogniem będą mniejsze.

Taki system zaprojektowany jest między innymi z czujek oraz ostrzegaczy, które są w stanie efektywnie spełniać swoją rolę wyłącznie wtedy, gdy będą one podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ mając właściwe oprogramowanie system mamy możliwość tak skonfigurować, by przykładowo w przypadku pożaru, system od razu wysyłał informację do straży pożarnej. Tę a także kilkadziesiąt innych możliwości zapewnia technologia Zettler MZX i Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej oparte na technologii Zettler MZX oraz Zettler ZX to jedno z najświeższych rozwiązań jeżeli chodzi o systemy bezpieczeństwa. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX jest kompatybilna nie tylko z nowymi systemami, ale także tymi paroletnimi. Stąd nie trzeba się martwić tym, że wybierając ten system, za przykładowo 12 miesięcy zajdzie potrzeba, aby wymienić wszystkie urządzenia, żeby zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w pełni wykorzystywać swoich funkcjonalności, gdyż ze zdecydowaną większością urządzeń system ten funkcjonuje bez zarzutu. Nie ma potrzeby więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na modyfikację urządzeń sygnalizujących.

Technologia Kantech w systemach kontroli dostępu

Technologia kontroli dostępu umożliwia dowolnie poruszać się na terenie obiektu dzięki dedykowanej karty z paskiem magnetycznym. Takie rozwiązanie posiada kilka korzyści, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system umożliwia w kilkanaście sekund stwierdzić, gdzie na obszarze firmy porusza się określona osoba, kto znajduje się w wnętrzu X, lub o jakiej godzinie ktoś opuścił pomieszczenie. W razie zagrożenia pożarowego możemy od razu sprawdzić, czy przykładowo wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system jest też wygodny, ponieważ wszystkie drzwi otwiera jedna karta, dzięki temu nie trzeba przy sobie nosić kilkudziesięciu breloków i kluczy, żeby dostać się do środka. Dodatkową jego korzyścią to jasne zarządzanie – każda karta ma niepowtarzalny numer identyfikacji, co umożliwia zarządzać dostępami niezależnie od ilości ludzi. Każdej karcie możemy przydzielić nieograniczony dostęp do wszystkich wnętrz lub jedynie do pojedynczego – system daje możliwość dowolnie administrować autoryzacją. Jednym z częściej wybieranych i przetestowanych systemów jest technologia oferowana przez markę Kantech.

Kantech to funkcjonująca od trzech dekad marka specjalizująca się w opracowywaniu oraz obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, stworzonych dla małych oraz dużych firm Kantech proponuje technologię zgodną z systemem przeciwpożarowym. Aby system Kantech był w zupełności efektywny, potrzebuje on kilku głównych urządzeń, takich jak na przykład elektrozaczep.

Kamery Illustra w monitoringu wizyjnym

System monitoringu wizyjnego umożliwia mieć dozór nad instytucją, obszaru w obrębie niej, lub nad osobami poruszającymi się w obiekcie. Monitoring dobrze funkcjonuje w wielkich placówkach przykładowo placówki oświaty, urzędy, przedsiębiorstwa czy kliniki, lecz także na osiedlach mieszkalnych czyli w niewielkich sklepach.
Ważnym zadaniem podglądu jest podniesienie poziomu ochrony ludzi i samego obiektu, na przykład w sytuacji wystąpienia płomienia można od razu zweryfikować poziom zagrożenia i inne.

Monitoring umożliwia także odnotowywać działania niewłaściwe, w tym przywłaszczenie cudzej własności czy celowe niszczenie mienia. Kolejną korzyścią używania monitoringu jest zmniejszenie wydatków powiązanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest również odpowiednim narzędziem, dzięki któremu da się ocenić to, jak ludzie zatrudnieni w firmie podchodzą do zleconych zadań. A gdy chodzi o sprzęt monitorujący, dobrze jest skupić się na dokonaniom firmy American Dynamics. American Dynamics jest znanym na całym globie producentem sprzętu stworzonego do monitoringu wizyjnego. Firma działa od blisko 5 dekad. Jednymi z najchętniej wybieranych produktów firmy American Dynamics są kamery Illustra – marka kamer sieciowych .

Kamery Illustra nie potrzebują kabla sieciowego obraz, który jest z nich wysyłany jest konwertowany na postać cyfrową i utrwalany bezpośrednio na dysk twardy. Obraz zapisywany przez kamery Illustra wyróżniają się znakomitą jakością (Full HD). Wśród dużej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery zarówno wewnętrzne jak i przeznaczone do montażu zewnętrznego kamery o minimalnych wielkościach, kamery kopułkowe, a także kamery klasyczne. Kamery Illustra są proste w montażu, mamy możliwość je zamontować na ścianie lub pod sufitem. Technologia wypracowana przez American Dynamics pozwala na rejestrowanie w nocy, gdyż kamery Illustra są zaopatrzone w reflektory podczerwieni.

O wiele więcej na temat systemów, oprogramowania i akcesoriów, masz możliwość przeczytać na stronie www specjalizującej się w takim zakresie, odszukasz tam przykładowo szczegóły na temat Zettler MZX, oraz innych technologii wymienionych w w tym materiale.

Strona używa cookies
Ok