tanie banery banery reklamowe banery Łomża
Drukowanie banerów reklamowych wciąż jest opłacalne
4 kwietnia, 2017
strzyżenie na gorąco gorące nożyczki Fryzjer Górny Studio fryzur Toruń
Strzyżenie na gorąco? Tylko u dobrego fryzjera!
6 kwietnia, 2017

Wynajem czy zakup ekranu LED?

Wynajem ekranów LED wynajem telebimów obsługa techniczna imprez

Ekrany LED od kilku lat są stałym motywem miejskiej architektury. Obszary, w których są postawione, nabierają zupełnie nowego charakteru. Są chętniej oglądane, natomiast reklamy dużo szybciej są rejestrowane przez możliwych Odbiorców. Technologia LED na sto procent ma bardzo dużo plusów, aczkolwiek wcale nie kwalifikuje się do najtańszych. Czynniki klimatyczne nie wywierają wpływu w żaden sposób na dostrzegalność ekranu LED, ani na system wyświetlania poprzez niego reklam. Poniektóre są tak bardzo jasne, iż można się im przypatrywać z odległości co najmniej kilkunastu metrów. Także nasłonecznienie w ogóle nie stanowi poważniejszego problemu – treści promocyjne są dobrze widoczne. Dzięki wdrożeniu ochrony IP 65 ekrany LED dobrze funkcjonują podczas opadów śniegu, gradu bądź burzy. Do dzisiaj są traktowane jako nadrzędny zabieg na potrzeby udostępniania różnych informacji, przykładowo treści promocyjnych, kursów walut bądź rezultatów sportowych. Jako niebanalne narzędzie marketingowe ekrany LED stały się dosłownie konieczne.

Telebimy – jakie parametry są najważniejsze?

Reklama jest dźwignią handlu – to kwestia oczywista. Ażeby zwiększyć sprzedaż, np. poszerzyć grono pewnych Kontrahentów i zwabić nowo-powstałych, należy koniecznie wybrać system promocji. Marki, które mogą wydać więcej pieniędzy, będą umieszczały spoty promocyjne na wielkich telebimach albo chwalić swoje artykuły w TV. Jak rzeczywiście wygląda sytuacja z telebimami? Czy wynajem ekranów jest faktycznie taki korzystny? W jaki sposób ma się kwestia z telebimami od strony technicznej? Jak sprawić, żeby po długim czasie (przykładowo po kilku latach) pokazywał reklamy jak nowy? Nie można skrótowo odpowiedzieć na wszelkie pytania, ponieważ pewne sprawy wiedzą głównie osoby świetnie znające branżę.

Planując nabycie bądź najem ekranów LED, należy rzucić okiem na co najmniej kilka ważnych spraw, które mają spory wpływ na jego funkcjonowanie po długim okresie. Nie chodzi tylko o cenę i klasę, na które z początku zwracają uwagę klienci.

Jakość diod, z których został skonstruowany ekran LED

Taki parametr decyduje o żywotności telebimu, jego czystości i… cenie. Ekrany LED niewiarygodnie tanie są powszechnie utworzone z chińskich diod, które posiadają wysoce ograniczoną klarowność oraz są w stanie powodować wiele kłopotów w czasie pielęgnacji. Oprócz tego często można zauważyć niejednolity kolor wyświetlacza, które są zwyczajnie odmiennością temperatur, która ma miejsce w diodach o bogatych odcieniach. Dużo bardziej zyskowny jest obecnie wynajem ekranów LED, które są tworzone w Tajwanie. Krótko mówiąc nie oszukujmy się jednak – najlepsze ekrany LED są robione w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Strategia umieszczania osobnych diod

Ważne jest również to, czy są instalowane manualnie czy przemysłowo. Jeżeli chodzi o diody montowane manualnie, musimy mieć na względzie to, iż jednostkowe diody mają możliwość ulec awarii i będą słabnąć. W rezultacie na ekranie LED będą obserwowalne ciemne punkciki, a odbudowa również nie należy do najprostszych. Diody mocowane mechanicznie nie wyrządzą nam tych problemów.

Wyrazistość ekranu LED

W zasadzie nie może być zależna od czynników zewnętrznych, przykładowo ciepłoty powietrza albo światła. Czytelność na poziomie 5.000-7.000 cd jest wystarczająca, żeby można było puszczać reklamy w jakichkolwiek warunkach, chociażby w trakcie silnych opadów.

Oprogramowanie

Powinniśmy bezwarunkowo rzucić okiem na oprogramowanie, przy użyciu którego będziemy mieli szansę nanosić poprawki na telebimie, a konkretniej emitować kolejne treści reklamowe, dobierać je w konkretnej kolejności itp. Świetnie by było, jeżeliby ekranem LED można było kierować zdalnie (a więc przez Internet). Jednym z najpopularniejszych programów jest oczywiście Screen Show przedsiębiorstwa Revolution-Tech. Można podczas jego stosowania wykonywać rzeczywiście rozbudowane konfiguracje spotów, co zarówno dla firmy podnajmującej ekran LED, a także dla najemcy, jest niezmiernie ważne.

Czy opłaca się inwestować w telebimy?

Całokształt zależy od tego, w której okolicy będzie się znajdować, jaką będzie posiadać wielkość oraz klasy. Jeżeli kupimy chiński ekran LED, wtedy z pewnością musimy brać pod uwagę to, iż będzie potrzebować sporej liczby renowacji, zaś w późniejszym czasie – sporych wydatków. Telebim posiada wyraźną przewagę nad pozostałymi wewnętrznymi przekaźnikami informacji, np. billboardami. Inna jest najzwyczajniej w świecie percepcja obrazu. Odbiorcy mocno zwracają uwagę na ruchome obrazy, które interesują analogicznie jak obrazy w kinie. Dla pewnych osób cena wynajęcia telebimu będzie z pewnością opłatą zaporową, zaś na montaż powinniśmy posiadać specjalistyczne uprawnienie (w ogóle nie wolno umieścić wspomnianego ogromnego obiektu „obojętnie gdzie”). Warto pamiętać, że monitory LED w ogóle nie mogą być montowane prostopadle do jezdni, gdyż oślepiają swoją jasnością kierowców – są zatem ujmowane troszeczkę jak zagrożenie. Należałoby jednakże kupić bądź wydzierżawić świetnej jakości telebim, ponieważ Klienci w opisanym przypadku lepiej zapamiętują treści promocyjne. A firmy dużo lepiej płacą za emisję reklam, gdyż przedkłada się to na sprzedaż.

Jeśli jesteś zaciekawiony zaprezentowaną formą promocji, kliknij w odsyłacz znajdujący się w tym miejscu – Wynajem ekranów

Strona używa cookies
Ok