Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
6 października, 2016
Naprawa telewizorów serwis przestrajanie Łódź
Naprawa telewizorów w Łodzi
10 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – chyba każdy podśpiewywał sobie nie raz ten fragment przebojowej piosenki „Szklana Pogoda” wydanej w 1984 roku przez grupę Lombard. W tamtych czasach telewizor był czymś przełomowym. Był powiewem nowości i luksusem, na który nie każdego było stać. Powszechna była sytuacja kiedy ludzie gromadzili się w domu jednego z sąsiadów, szczęśliwego posiadacza kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać popołudniowe wydanie informacji, czy następny odcinek popularnego serialu. Od tamtego czasu telewizja zmieniła się w wielu aspektach, a to wszystko przez odwołanie cenzury w mediach i rozwój nowoczesnych technologii. Dziś praktycznie w każdym mieszkaniu możemy znaleźć przynajmniej jeden odbiornik telewizyjny. Widzowie śledzą zmagania bohaterów emitowanych seriali. Oglądają programy o rewolucyjnych odkryciach badawczych i mogą obserwować bieżące wydarzenia na arenie międzynarodowej. Telewizja bawi i uczy, w dość nowoczesnym wydaniu.

Mówiąc o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zanalizujmy jakie znaczenie miało dla telewizji powstanie globalnej sieci cyfrowej, czyli internetu. Internet to nowe medium, które wiąże ludzi z całego świata. Internet wziął swoją nazwę od angielskiego wyrażenia „inter-network”, co dosłownie oznacza „między-sieć”. Jest to rozbudowana infrastruktura telekomunikacyjna, zespalająca różne urządzenia sieciowe , które są wbudowane w komputery i urządzenia mobilne. Sieć internetowa daje nam możliwość na proste komunikowanie się z ludźmi z całego globu. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy, ale przede wszystkim o inne źródła informacji, jakimi są filmy i zdjęcia. Publikując dany film daje innym użytkownikom możliwość jego obejrzenia. Podobnie jest ze zdjęciami, które raz wstawione na znane witryny społecznościowe (takie jak chociażby Facebook), będą zawsze obecne w sieci. Czemu więc powstanie sieci internetowej miało tak ogromny wpływ na telewizyjną rewolucję? Do tej pory telewizja emitowana była wyłącznie przy pomocy odbiorników telewizyjnych. Internet spowodował, że duża część dostawców usług telewizyjnych zaczęła przenosić swoje usługi do sieci wirtualnej. Media strumieniowe rozwijają się w zawrotnym tempie. Dzisiaj darmowa telewizja online jest czymś tak powszechnym jak internet w telefonie komórkowym.

Darmowa telewizja, czyli nowy wymiar rozrywki w Internecie.

Historia darmowej telewizji wiąże się z powstanie Youtube. Strona ta powstała w 2005 roku. 5 lat później, pierwszy raz odbyła się światowa transmisja wydarzenia sportowego w Internecie. Przeszło 50 milionów ludzi śledziło mecz ligowy indyjskiego krykieta. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się w dalszych latach transmisje takich wydarzeń jak beatyfikacja Jana Pawła II i zaślubiny brytyjskiego następcy tronu Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili rosnąca liczba osób zaczęła się rozglądać za możliwością odbierania kanałów telewizyjnych na urządzeniach multimedialnych, czy na ekranach swoich komputerów. Potrzeby oglądających wpłynęły na pomysł założenia platform internetowych, wyświetlających kanały telewizyjne na żywo. W ten sposób zbudowano platformy takie jak amerykański Netflix (dostępny obecnie na całym świecie), czy polski dostawca darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe oprócz emitowania programów telewizyjnych równolegle z programem tv, oferują nam również usługi „video on demand”, czyli internetową wypożyczalnię filmów, seriali, czy popularnych programów telewizyjnych.

Darmowa telewizja – jak się podłączyć?

Dobra wiadomość jest taka, że telewizję online możesz oglądać praktycznie wszędzie – na telefonie komórkowym typu smart, na tablecie czy na ekranie komputera. Współcześnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 podłączone do sieci dają nam możliwość odbioru telewizji online. Wystarczy, że ściągniesz właściwą aplikację na urządzenie mobilne, lub zarejestrujesz się na konkretnej stronie www. W przypadku witryny darmowatelewizja24.pl najpierw trzeba kliknąć swój ulubiony program tv, nacisnąć przycisk „stream 1” lub „stream 2”, skopiować wyświetlony link i wpisać go w oknie adresu w przeglądarce. W łatwy sposób możemy oglądać ulubione programy telewizyjne z obojętnie jakiego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w trakcie spaceru.

Dlaczego telewizja internetowa jest tak popularna?

Zalety oglądania darmowej telewizji moglibyśmy wciąż i wciąż wymieniać. Po pierwsze i chyba najważniejsze dla przeciętnego odbiorcy jest to, że telewizja dostępna w internecie jest bezpłatna. Drugim aspektem, w wielu przypadkach równie ważnym jest komfort oglądania. Telewizja online jest możliwa do odbioru na dowolnych urządzeniach mobilnych. Możemy ją oglądać z dowolnego miejsca bez jakichkolwiek przeszkód i bez potrzeby zakupu telewizora. Co jeszcze? Dobrze też wspomnieć o szerokiej gamie programów udostępnionych na platformach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych oferują nam nie tylko dostęp do ogólnodostępnych kanałów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do programów, których nie moglibyśmy oglądać korzystając z tradycyjnej telewizji abonamentowej. Są to przede wszystkim takie stacje jak Canal+ czy HBO, które transmitują własne produkcje serialowe, oraz nowości filmowe. Dzięki telewizji internetowej możemy również wypożyczać seriale i filmy na żądanie. W wielu kręgach mówi się, że opcje takie jak ”video on demand” zdetronizują pozycję tradycyjnej telewizji . Na razie jednak są to tylko i wyłącznie przypuszczenia, gdyż potęga telewizji, tej standardowej, jak i online wciąż wzrasta.

Chcesz wypróbować darmową telewizję online? Wejdź na podaną obok stronę i skorzystaj z nowoczesnych usług telewizyjnych: telewizja online.

Strona używa cookies
Ok