Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
22 września, 2016
Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Na czym polega zamrażanie rur?
5 października, 2016

Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w tworzeniu aplikatorów etykiet. Początkowo osadzanie nalepek dokonywało się za pomocą technice „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były natomiast tak duże, że spółka zdecydowała się na projektowanie urządzeń niestandardowych. Przedsiębiorstwo Ultrapak posiada więc w swoim katalogu różnego typu etykieciarki P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory złożone, etykieciarki dwukaruzelowe i aplikatory liniowe. Etykieciarki modularne używa się do zakładania różnorakich nalepek, przykładowo wykonanych z papieru, samoprzylepnych i adhesleeve. W tym momencie można zamówić trzy rodzaje aplikatorów etykiet modularnych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Tymczasem maszyny rotacyjne idealnie sprawdzą się do nalepiania papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina czy towarów spożywczych. Ostatni wariant maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą naklejać etykiety na pełne oraz puste opakowania. Jakie techniki są używane przy oznaczaniu wyrobów? Otóż aktualnie stosuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz naklejki samoprzylepne (self – adhesleeve). Wyjątkowym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niepraktyczność nakładania banderoli z rolki za sprawą kleju topliwego, ponieważ wymusza on wykorzystywanie specjalnych środków chemicznych, m.in. rozcieńczalników. Po pierwsze zwiększa to wyraźnie koszty etykietowania, po drugie – źle wpływa na zdrowie człowieka oraz naturę, a po trzecie – technologia ta jest zawodna. W liniach o wysokich wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować etykiety z efektywnością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Dobrym dodatkiem jest tutaj tryb samosterującego załączania rolki. Wnioskując: Ultrapak jest upoważnionym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie nakładać etykietki syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), banderole samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, wykonane z papieru, syntetyczne oraz etykiety krojone z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Aplikatory sprzedawane przez Ultrapak mają parę ważnych właściwości: wygodne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby wydzielające, karuzelę środkową i samocentrujące platformy. Praktyczne kontury etykieciarek dotyczą wszelkich osłon i ram maszyny, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. W ofercie firmy znaleźć można następujące typy: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza rewelacyjnie sprawdzi się przy nanoszeniu naklejek papierowych na górną część opakowań. Jest idealna do mocowania naklejek w formacie litery „L” i „U” za pomocą kleju zimnego bądź połączenia go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa aparaty rotacyjne udostępnia możliwość wykonania po sobie dwóch czynności: założenia na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (dzięki drugiej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na bardzo wysoką wydajność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 założonych banderoli w ciągu godziny. Banderole mogą być utworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium tejże maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (ewentualnie zaczep rolki), układ cięcia etykiet, sensory markerowe, receptory nadzorowania napięcia folii, bęben do kierowania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie osłabiające przesuwanie się folii, topielnik oraz wałek. Model Rollmatic można w przejrzysty sposób dopasowywać za sprawą panelu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz dostosowuje się automatycznie. W zależności od wariantu posiada narzędzia nadzorujące, centralny zespół smarownic, zespół znajdowania oraz wydawania etykiet, urządzenie unieruchamiające, komputerowy system rozciągania oraz układania folii, automatyczne dostrzeganie krańca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do kierowania maszyną, wykrywacz niewielkiego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz powłoki zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z zespołu liniującego naklejki, walca transferowego, cylindra tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (bądź dwoma) i wałka klejowego. Priorytetowymi zaletami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość naklejek na jednej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, ograniczona ilość zastojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez usuwanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, dość niewielki pobór energii oraz zredukowanie kosztów na części wymienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można zaprojektować poszczególne maszyny pakujące, które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak również całościowe rozwiązania. Owijarki do palet, roboty przemysłowe do układania opakowań na stosy, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Wykorzystując je można skutecznie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Pakowanie przeprowadza się z użyciem nowoczesnych metod w zakresie wytwarzania próżni, gotowania w workach próżniowych i napowietrzania produktu. Specjalnym rodzajem pakowaczek są te, które umieją dobrze zapakować dziczyznę, osłaniając jego walory smakowe i wizualne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są łatwe w czyszczeniu, renowacji, serwisie i naprawie. Do wszystkich można zamówić oryginalne elementy zamienne. Najczęściej są zaopatrzone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują przeróżne procedury zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu ze stroną do odcięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to umieją one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i woreczkami PA. Skrótowo tunele pakujące można zróżnicować na komorowe, do napełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny sprawujące funkcję paletyzacji oraz depaletyzacji. Jest to dużo przydatniejsze oraz oszczędniejsze rozwiązanie. Wszystkie projekty maszyn pakujących są wykonywane na bazie indywidualnych wymogów Kupującego, np. jego życzenia co do skuteczności konkretnej linii technologicznej. Również połączenia pomiędzy maszynami są w ów sposób projektowane. Nabywcy mogą więc dobrać linię do wybranego produktu, np. płatków owsianych.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji kliknij w link – ETYKIECIARKI

Strona używa cookies
Ok