Ozonowanie pomieszczeń, wody i żywności
2 sierpnia, 2016
Pompy ciepła Toruń - Pompy ciepła ceny - Pompy ciepła serwis i montaż
Pompy ciepła – nowoczesne rozwiązanie w budownictwie
24 sierpnia, 2016

Stosowane w produkcji technologie zmieniają się z upływem każdego roku. Rozwój wyspecjalizowanych urządzeń wpłynął na wzrost możliwości wielu polskich zakładów produkcyjnych wytwarzając wysokie zyski. Obecnie ogromna liczba przedsiębiorców nie wyobraża sobie przemysłu bez nowoczesnych technologii. Kompletne zmodernizowanie zakładów przetwórczych powoduje, że wszystkie procesy dokonywane są w szybszym tempie z całkowitą kontrolą jakości. Najcięższe z prac wykonują urządzenia które funkcjonują z dużo większą skutecznością niż nie jeden pracownik. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wypadków przy pracy i wystąpienia chorób związanych z zawodem

Wytwarzane obecnie przez światowych liderów maszyny pakujące to inteligentne urządzenia, których celem jest zwiększenie potencjału procesów wytwórczych. Najwybitniejsi producenci maszyn do pakowania ściśle współpracują z wyspecjalizowanymi zakładami fabrycznymi, szczegółowo analizując konkretne elementy produkcji, co sprawia, że wytwarzane przez nich maszyny wypełniają wszystkie wymagania dużych zakładów spożywczych, chemicznych, czy kosmetycznych. Dziś każde przedsiębiorstwo ma okazję do utworzenia indywidualnej linii rozlewniczej, pasującej do charakteru działalności. Maszyny pakujące produkowane przez producentów takich jak PE LABELLERS, CFT, COSMPACK, FT SYSTEM, czy ZALKIN , odznaczają się komfortową obsługą oraz niezawodną eksploatacją. Urządzenia te budowane są nie tylko pod kątem poprawy wydajności zakładów, ale też w dbałości o zdrowie osób zatrudnionych jak i bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Odkryjcie najlepsze z nich.

Etykieciarki – sposób na szybką dekorację opakowań

Etykieciarki budowane przez firmę PE LABELLERS to wysoce nowoczesne urządzenia o nietypowych możliwościach. PE LABELLERS, jako lider w sferze maszyn etykietujących, zatroszczył się o synchronizację urządzeń z wymogami technicznymi masowych zakładów przemysłowych. Etykieciarki działają bowiem z efektywnością sięgającą do nawet 72 000 pojemników na godzinę, co wyraźnie podwyższa możliwości produkcyjne. Urządzenia te ozdabiają opakowania z wykorzystaniem zimnego kleju, kleju topliwego, etykiet samoprzylepnych, kleju termokurczliwego, jak i bez klejowej metody aplikacji ADHESLEEVE, która jest bezpieczna dla człowieka i środowiska.

Aplikatory etykiet firmy PE LABELLERS zostały wyposażone w nowatorskie rozwiązania, które gwarantują niezawodność maszyn i komfort stosowania. Prace związane z pielęgnacją etykieciarek zostały ograniczone do minimum, przez zaimplementowanie automatycznego systemy smarowania. Pojedyncza maszyna może obsługiwać kilka metod etykietowania, co sprawia, że znakomicie sprawdza się w wielobranżowych przedsiębiorstwach. Każda z etykieciarek wyposażona jest także w automatyczny orientator opakowań, przez co może etykietować opakowania o zróżnicowanym rozmiarze jak i kształcie. Ponadto serwomotory i silniki krokowe w całości kontrolują ruch obrotowy platform. Maszyna funkcjonuje sprawnie, wytwarzając zyski dla całego przedsiębiorstwa.

Jedną z sugerowanych przez nas maszyn etykietujących, jest etykieciarka rotacyjna model Rollmatic 810 – 15- CR 2-3-425. Etykieciarka ta przykleja etykiety OPP z rolki używając w tym procesie klej termotopliwy. Najważniejszym komponentem maszyny jest narzędzie regulujące folię, które reguluje wszelakie pionowe przesunięcie naklejki. Ta opcja umożliwia ładne dopełnienie każdego opakowania. Aplikator etykiet zaopatrzony jest również w zespół tnący, złożony z z pojedynczego bądź dwóch statycznych noży rotacyjnych. Budowa urządzenia pozwala na wykorzystanie rożnych rodzajów kleju hot melt co sprawia, że jest bardzo wielofunkcyjnym urządzeniem, które z łatwością podlega konserwacji

Nalewarki dla producentów wód i napojów

Nalewarki spełniają niezwykle znaczącą funkcję w kompletnej linii rozlewniczej. Jak nie najistotniejszą. Duża liczba producentów (takich jak CFT) zwraca szczególną uwagę do funkcjonalności maszyn. Pośród najczęściej stosowanych nalewarek, na szczególne uznanie zasługują nalewarki grawitacyjne oraz nalewarki izobaryczne. Urządzenia te umożliwiają nalew do butelek PET oraz szklanych, oraz do metalowych puszek i słoików. Nalewarki działają z skutecznością od 3 000 do 90 000 opakowań na godzinę w zależności od konkretnego modelu.

Maszyny rozlewnicze, takie jak nalewarki jak i dozownice często są wyposażeniem pełnych monobloków. Co więcej monobloki złożone są również z takich urządzeń jak płuczki jak i zamykarki, przez co są w stanie zrealizować proces nalewu od początku do końca. Trójblok MASTER CAN TRONIC to automatyczna maszyna stworzona do rozlewu napojów gazowanych i niegazowanych w jakiegokolwiek rodzaju puszki. Zaopatrzony został w nowoczesne zawory, które ograniczają natlenienie się finalnego produktu. System pracy trójbloku zapewnia całkowitą penetrację zaworu nalewającego w głąb pojemnika, poprzez co dawkowany produkt jest wolny od szkodliwych zarazków

Kolejną maszyną rozlewniczą stosowaną obecnie przez sporą liczbę producentów wyrobów warzywnych i owocowych jest dozownica tłokowa. Z łatwością dozuje takie przetwory jak ketchup, majonez albo koncentrat pomidorowy, przynosząc maksimum bezpieczeństwa jak i kontroli jakości. Dozownice są w stanie porcjować produkty o zróżnicowanej konsystencji i temperaturze ( na ciepło i na zimno). Są maszynami o szerokiej wszechstronności i jeszcze większej wydajności. Marka CFT, jako jeden z najbardziej cenionych producentów maszyn dozujących, produkuje także takie urządzenia jak dozownice teleskopowe, dozownice kieszeniowe, dozownice grawitacyjne, a także dozownice próżniowe.

Zaciekawienie nowoczesnymi maszynami rozlewniczymi rośnie. Dziś w Polsce sporo fabryk używa systemów unowocześniających produkcję. Dobrze jest wspomnieć że maszyny rozlewnicze gwarantują wysokie standardy bezpieczeństwa procesów, co odzwierciedla następnie jakość sprzedawanych przez Państwa produktów.

Jako partner takich marek jak PE LABELLERS i CFT promujemy nowatorskie rozwiązania w obrębie całkowitych linii rozlewniczych. Jesteśmy w stanie wyposażyć jakikolwiek zakład przemysłowy w podstawowe urządzenia do pakowania oraz nalewania. Troszczymy się o silniejszą przyszłość dużej liczby krajowych przedsiębiorstw.

Szczegółowe informacje o nas i o naszej ofercie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: maszyny pakujące.

Strona używa cookies
Ok