Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Maszyny pakujące i maszyny rozlewnicze – poznaj nowe oblicze przemysłu.
19 sierpnia, 2016
Muzyka do medytacji – odpręż się w najlepszym wydaniu
24 sierpnia, 2016

Ceny paliw rosną, a wyjście jest proste – dobra pompa

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju szczególnie chętnie kupowana. Najważniejsze przyczyny, które powstrzymywały kupno to: niezwykle wysoki koszt budowy, nie do końca opracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została przekształcona 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w trafny sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz niewielka obecność inicjatywy uświadomienia mieszkańców o wartościowych efektach jej wykorzystywania. Jeśli ktokolwiek chciał postawić na generowanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła zostały obniżone, natomiast ceny paliw do ogrzewania poszybowały w górę. W związku z tym Polacy zazwyczaj decydują się na podejście ekonomiczne i najmniej szkodliwe dla środowiska, przykładowo kolektory słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada całkiem przeciętnie (jest drogi). Nawet jeśli posiadamy odpowiednio ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z tym, co przynosi nieoczekiwanie pogoda w miesiącach od października do kwietnia oraz tym, w w jakiej części Polski dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie w każdym przypadku sprawdzą się w takich warunkach, a notoryczne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być uciążliwe i pracochłonne.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompa ciepłanależy do grupy szczególnie niezawodnych oraz skutecznych urządzeń, które otwierają perspektywę na pozyskanie energii wprost z gruntu, atmosfery i ze słońca. Instaluje się ją do ogrzewania i przewietrzania lokali użytkowych, np. domów jednorodzinnych bądź małych biur, do ogrzewania bardzo chłodnej wody użytkowej, osuszania i podnoszenia temperatury powietrza na basenach oraz wtedy, kiedy zadaniem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie urządzenia nie należy do trudnych, dlatego, że opiera się na czterech kluczowych podzespołach: skraplaczu, zaworze dławiącym, wymienniku ciepła i sprężarce albo analogicznej maszynie, wymuszającej przekazywanie ciepła. Podziału do odpowiednich rodzajów dokonuje się m. in. uwzględniając schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne wyniki dłuższego użytkowania, czy oszczędność miejsca.
Ze względu na górne źródło ciepła wyróżnia się pompy: ślimakowe, ślimakowe ścienne , a także meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Tryby, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Wielkim plusem tego sprzętu jest ewentualność integracji jej z kolektorem słonecznym oraz zagospodarowania do ogrzewania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów i marek opisywanych pomp na naszym rynku jest sporo, za to tylko parę z nich cieszy się publicznym uznaniem. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant dysponuje długą tradycję i jest bardzo uznawana przez interesantów z całej Europy. Głównie z racji wdrożenia genialnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, więc są właściwie bezusterkowe, a do tego bezdźwięczne i bezobsługowe. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do obszarów o profilu komercyjnym i użyteczności publicznej. Opracował taką sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze przedsięwzięcia powodują, że pompy cieplne są doskonałą możliwością w stosunku do innych rodzajów podnoszenia temperatury powietrza. Za jej pośrednictwem wytwarzana jest czterokrotnie większa dawka ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Dodatkowo pozyskany jest czas, który można poświęcić na realizowanie czegokolwiek innego. Przyzwoitej jakości pompy nie potrzebują dopełniającej obsługi przez interesanta, kontrolowania w rodzaju „zobaczę czy wszystko jest w porządku”.

Od wielu lat nasz zakład istnieje na rynku i trudni się dostawą, montażem oraz serwisem najwyższej jakości sprzętu grzewczego. Jesteśmy w stanie wypełnić każde zlecenie we wskazanym wcześniej przez zainteresowanego terminie. Pompy ciepła, a także kolektory słoneczne, są dofinansowywane. W takiej sytuacji pozałatwianie wszelkich formalności można powierzyć nam.Utrzymujemy kontakt z wieloma klientami i do każdego podchodzimy indywidualnie, ponieważ każdy posiada własną wizję na ogrzewanie domu. Posiadamy wszechstronne doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Aspirujemy do tego, aby opracować i wcielić w życie każdy wykonalny technicznie koncept.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Inowrocław.

Strona używa cookies
Ok