zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca
Precyzyjne zamykanie produktów tylko z zakręcarkami Zalkin
21 kwietnia, 2017
filmy reklamowe z drona spoty reklamowe z drona filmowanie dronem w toruniu
Profesjonalne zdjęcia i filmy z drona
28 kwietnia, 2017

Dochodzenie odszkodowań – warto wybrać kancelarię adwokacką

adwokat toruń skuteczny prawnik kancelaria adwokacka z torunia

Co zrobić, by nie zostać oszukanym przez firmę odszkodowawczą?

„Znawcy” od odszkodowań, prawnicy mający tylko podstawową wiedzę z tego zakresu, biura dochodzące odszkodowań bez żadnej przeszłości – to naturalnie wybrane podmioty, które zajmują się – nie obawiajmy się tego zakomunikować wyraźnie – oszukiwaniem Zainteresowanych. Kim konkretnie są? To uczestnicy zdarzeń drogowych, omyłek medycznych, chorzy będący przez długi czas w placówkach zdrowia wskutek skomplikowanej operacji, pracownicy firm, którym zdarzył się wypadek przy wykonywania pracy. Komplikacje z zyskaniem zadośćuczynienia ujawniają się zaraz po zakwestionowaniu przekazania go poprzez towarzystwo ubezpieczeniowe, od tego czasu jest jeszcze ciężej. Nieraz opisana agencja poleca Klientowi tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „z pewnością pomoże z powrotem otrzymać sprawiedliwe odszkodowanie”. W efekcie nie może nic zrobić bez adwokata, gdyż dopiero on ma uprawnienia, aby występować podczas rozprawy sądowej jako obrońca. Osoby pokrzywdzone, jakie skorzystały z oferty „specjalistów od odszkodowań”, straciły pieniądze, czas i nerwy. Co uczynić, by nie dać się oszukać?

Wcale nie zawieraj na miejscu umowy, skonsultuj ją z adwokatem

W kwestii uzyskiwania stosownego odszkodowania po prostu nie powinieneś się spieszyć. Kiedy dotrzesz do kancelarii odszkodowawczej, skontroluj sumiennie warunki umowy – najlepiej zabierz ją ze sobą do domu. Zawodowiec, który nie da Ci uważnie odszyfrować wszystkich warunków, krótko mówiąc nie jest wart Twojego czasu…ani funduszy. Lepiej wybierz znaną Kancelarię Adwokacką z Torunia, która starannie wyjaśni Ci wybrane wątki, które znajdują się na piśmie. Wyłącznie odpowiedni, solidny i wiarygodny pełnomocnik zasiądzie z Tobą przy wszystkich papierach oraz sukcesywnie wyłoży to, czego po prostu nie rozumiesz. Naprawdę kancelarie, które cieszą się powodzeniem oraz przyjazną rekomendacją następnych Klientów, także powinieneś mieć na uwadze. Co rusz analizuj do kogo praktycznie przychodzisz po pomoc!

Umowę musi koniecznie opracować adwokat, a nie „którakolwiek” kancelaria

Gdy natomiast sprawiła to kancelaria odszkodowawcza, wtedy trzeba niezwłocznie wykreślić z niej zapis mówiący o przesyłaniu całkowitej korespondencji tyczącej się sprawy wyłącznie do agenta (zatem dokładnie biura zajmującego się odszkodowaniami). W przeciwnym przypadku ani razu nie sprawdzisz żadnego wyroku z sądu, oprócz tego traktującego o przymusie uiszczenia kosztów sądowych oraz o niepowodzeniu. Musisz jak najszybciej pozyskać pełną korespondencję, natomiast wszelkie nieporozumienia powinny podlegać sankcji. Możesz, np. przyłączyć własny dopisek, że nieprzekazanie obowiązującej dokumentacji będzie prowadziło do zerwania przez Ciebie zawartej umowy oraz zdaniem na Twój rachunek znacznej ilości pieniędzy. Zaufany adwokat po prostu nie będzie robił w niniejszej kwestii jakichkolwiek problemów, bowiem znakomicie wie, jakie są jego powinności i jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej, przykładowo w przypadku kiedy przypadkowo przepadnie jakichkolwiek papier, zaś Ty następnie będziesz dochodził przed obliczem sądu własnych praw. Naprawdę u słynnych prawników takie rzeczy należą do rzadkości.

Na jaki rachunek bankowy dojdą środki z zadośćuczynienia? Twoje czy oszustów?

Oczywiście, że na Twoje konto. Owy dopisek musi widnieć w sumie w którejkolwiek umowie odnoszącej się do uzyskiwania odszkodowania za wypadki samochodowe, wypadki podczas wykonywania pracy, uchybienia lekarskie itp. W żadnym przypadku nie udzielaj zgody, żeby środki zostały wysłane na rachunek rozliczeniowy firmy odszkodowawczej. Mogą nigdy do Ciebie nie dotrzeć lub firma będzie je wykorzystywać i otrzymasz je w znacznie późniejszym terminie. Pamiętaj, że wymieniona firma absolutnie nie będzie Twoim pełnomocnikiem w czasie rozprawy sądowej oraz równocześnie nie będzie uzewnętrzniać się jako Twój obrońca. Nie posiada zwyczajnie do takich rzeczy uprawnień.

Praktyka, nad którą nikt nie ma kontroli

Kancelarie odszkodowawcze to głównie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a zatrudnieni to nieostrożne osoby, które nie posiadają ani specjalistycznej wiedzy, ani wyczucia w kierowaniu sprawami o odszkodowanie. Żadna państwowa instytucja bowiem nad takimi placówkami nie sprawuje odpowiedniego nadzoru. Powszechnie przełożony jest prawnikiem, który wyróżnia się jedynie zdawkową wiedzą. Ponieważ prawnik to nie ten sam zawód adwokat lub radca prawny. Prawnik jest w stanie zaledwie „udzielać porady prawne”, tymczasem ogólnie rzecz ujmując nie wolno mu występować w którejkolwiek sprawie. Więc nie powinien być pośrednikiem w trakcie rozprawy – obrońcą, oskarżycielem itp. Prawnik ma okazję pomóc tworzyć oświadczenia, przedstawiać Petentom poszczególne artykuły oraz ściśle ilustrować, jak przekazana kwestia rysuje się z punktu widzenia prawa. Bez aplikacji oraz kompetencji jest osobą, która ma wiedzę niezwykle ogólną z zakresu prawa oraz jednocześnie wyrywkową.

Kancelarie zajmujące się rekompensatami oraz windykacyjne zabiegają o Petentów z solidnymi kancelariami adwokackimi, które pomagają setkom poszkodowanych. W sprawach sądowych są nawet przymuszone do korzystania z porad adwokatów, bowiem nie mają najmniejszych upoważnień – są przedstawicielami w czasie zgłaszania pretensji o odszkodowanie. Stąd też nim zadecydujesz, gdzie zgłosisz się po pomoc, przewertuj propozycję kancelarii adwokackich a nie spółek odszkodowawczych.

Jeżeli zainteresował Cię powyższy materiał oraz chcesz popatrzyć, jak wygląda profesjonalna strona prawnika, możesz najechać myszką tutaj – Prawnik Toruń

Strona używa cookies
Ok