Pozycjonowanie stron internetowych Wysoka pozycja w rankingu Google kampanie promocyjne
Internetowe kampanie reklamowe
5 stycznia, 2017
Drewno do palenia w kominku Warszawa drewno kominkowe Nadarzyn drewno kominkowe z transportem
Gatunki drewna kominkowego
9 stycznia, 2017

Profesjonalne projektowanie ogrodów? Tylko w sprawdzonej firmie

projektowanie ogrodów Toruń

Projektowanie ogrodów to ciężka sztuka, dlatego najlepiej polecić to profesjonaliście, który ma już podejście, szeroką wiedzę na ten temat i talent. Jeśli pragniesz, żeby Twój ogród był zarówno atrakcyjny, ale też wytrzymały i użyteczny, musisz mieć na uwadze, że zakładanie ogrodów nie polega jedynie na ciekawym rozplanowaniu stanowiska dla krzewów i kwietników. To jeszcze inne rzeczy, które pokrótce omówimy w niniejszym artykule. Także gorąco zachęcamy do obznajomienia się z tym artykułem na temat projektowania ogrodów.

Projektowanie ogrodów zaczyna się od Twoich potrzeb

Nim profesjonalista zacznie tworzyć projekt ogrodu, wcześniej określi z Tobą, jaką rolę powinien pełnić Twój ogród. Czy na przykład będzie to strefa rekreacyjna, np. z miejscem na grill i placem pod stół lub może przestrzeń funkcjonalna, gdzie będziesz hodować drzewa owocowe i ogródek warzywny W rzeczywistości opcji jest więcej i w zależności od tego, na co liczysz, taki projekt będzie przygotowany.

Projektowanie ogrodów a zagospodarowanie terenu

Spraw, o których należy myśleć podczas przygotowania schematu ogrodu, jest rzeczywiście wiele. Przykładowo wielkość działki, którą dysponujesz. Dobry model ogrodu może optycznie zwiększyć przestrzeń czy przedstawić funkcjonalność terenu w taki sposób, aby był on dla domowników jak najbardziej użyteczny.

Co należy uwzględnić w takim projekcie? Plan ogrodu prócz roślin przewiduje wiele opcji, w tym także ozdoby, przykładowo drogi kamienne, fontanny, pergole, czy figurki kamienne. Pomijającoczywiście pewne trudności (powierzchnię lub środowisko) projektowanie ogrodów umożliwia zaprojektować taki ogród, który stanie się powodem dumy, ale będzie także miejscem odpoczynku.

Projektowanie ogrodów może reprezentować różne style w architekturze krajobrazu. Za ich sprawą przed Twoim domem może znajdować się:

  • ogród regularny (ogród geometryczny) – charakteryzujący się wysokim porządkiem, niezmiernie często towarzyszą mu rzeźby, ostrzyżone krzaki a także kompozycje kwiatowe. Pierwowzorem takiego ogrodu jest francuski ogród,
  • ogród swobodny – określa go wygląd naśladujący naturalność, w tym ogrodzie rośliny mają sprawiać wrażenie, że nie zostały posadzone przez ogrodnika. Taki ogród zazwyczaj wzbogaca się kamieniami, skalniakami i tym podobne tak jak w angielskich ogrodach,
  • ogród mieszany – czyli typ ogrodu, łączący w sobie wymienione cechy.

Inaczej będą jeszcze planowane ogrody, które będą powstać w określonym otoczeniu. Bierze się tu pod uwagę głównie trzy rodzaje środowiska (stąd też określenia takich ogrodów): ogród w przestrzeni miejskiej, ogród na terenach podmiejskich i ogród w przestrzeni wiejskiej. Wyróżniają się one m.in. powierzchnią, zazwyczaj jest tak, że ogród miejski będzie mniejszy niż ten obecny na wsi. Więc odmiennie należy podejść do niewielkiego ogrodu, a inaczej do większego, bo nie każdy styl będzie tu stosowny. Naturalnie ekspert doradzi Tobie, który rodzaj ogrodu będzie najlepiej pasować do środowiska i ukształtowania przestrzeni bądź zasugeruje Ci zupełnie odmienne, wyjątkowe rozwiązanie.

Ważne aspekty podczas projektowania ogrodów

Należy zawsze mieć na uwadze, że własna wizja często nie może być w każdym calu wykonana przez projektanta. Projektowanie ogrodów wymaga także tego, aby uważać na elementy środowiskowe, które mają fundamentalny wpływ na to, które rośliny będą się w ogrodzie dobrze czuły. Rośliny rosnące w naturze wyłącznie w określonych terenach (przykładowo rośliny tropikalne, rośliny górskie i tak dalej) mogą się nie przyjąć w polskim otoczeniu nie wyłącznie ze względu na mikroklimat, ale też na bakterie.

W trakcie ogrodu należy dodatkowo ocenić kwestię tego, w jakim stopniu chcesz poświęcać mu czas, więc ile godzin możesz przydzielać na jego pielęgnację. Jeżeli nie posiadasz cierpliwości do tego albo szczerze nie masz sił, architekt dopasuje rośliny w taki sposób, by by wychodziły one naprzeciw Twoim życzeniom, więc były to na przykład rośliny łatwe w utrzymaniu (przeważnie są to iglaki, takie jak świerki, jodły.

Najpierw badanie terenu, potem projektowanie ogrodów

Zanim projekt ogrodu zostanie Ci zademonstrowany, ogrodnicy muszą wcześniej sprawdzić, jakie warunki ukształtowały się w Twoim ogrodzie. Odpowiedni architekt krajobrazu sporządzi:

    • badania powierzchni pod kątem cech gruntu,
    • badania nasłonecznienia i zacienienia ogrodu,
    • analizę położenia terenu (spady i tak dalej).

Po określeniu Twoich potrzeb, zweryfikowaniu możliwości i zbadaniu obszaru, fachowiec może finalnie zająć się tym, na czym szczególnie Ci zależy, czyli projektowaniem ogrodu.

Projekt ogrodu w formie graficznej

Przewagą zlecania projektowania ogrodów jest to że po omówieniu każdej kwestii, projektant opracuje dla nas wizualizację ogrodu, czyli zademonstrowanie ogrodu w postaci graficznej. Bardzo często są to projekty w formie realistycznej grafiki 3D, która przedstawia nie tylko plan ogrodu, ale dodatkowo jego kolory z wzięciem pod uwagę wyglądu środowiska.

Sprawdzona firma projektująca ogrody

To na razie wszystko, jeśli chodzi o projektowanie ogrodów. Szczegółowych informacji na temat projektu Twojego ogrodu otrzymasz w firmie specjalizującej się w projektowaniu ogrodów. Więc jeżeli zależy Ci na skuteczności, profesjonalnym doradztwie i wyjątkowym ogrodzie, zdecydowanie przetestuj możliwości, które oferuje projektowanie ogrodów Toruń, a zdecydowanie się nie rozczarujesz.

Strona używa cookies
Ok