Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Ocieplanie poddaszy
17 września, 2020

Stomatologia estetyczna Toruń

Każdy z nas niejednokrotnie zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie internetowych selfie warto dbać o estetykę swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów mają także wpływ nawyki żywieniowe. Czarna kawa, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w dobrej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i pozwala nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna proponuje imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby stworzyć indywidualnie dopasowane licówki, dentysta sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie specjalista wie, które elementy szczęki wymagają doszlifowania. Dzięki temu możemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Znajdziemy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z kilku składników. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- dlaczego warto?

Wysoki poziom technologii dentystyki estetycznej pozwala nie tylko zmienić kształt zębów. Każdy z nas chce o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje mnóstwo metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa siedem dni. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg wybielania u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie polecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Strona używa cookies
Ok