Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele metod, które zmniejszają przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Parę lat temu na końcowy efekt należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia efektu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych łączy się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą Beyond w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze efekty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a do tego pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest bardzo wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić również przy użyciu koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym albo do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je głównie ze względu na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę korekty minimalnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok