Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy stomatologów i na rozrostu technologii i technik używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a także uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na końcowy efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia rezultatu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się długim czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi połączyć się z kością, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant dentystyczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u dentysty

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a obok tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą u stomatologa jest bardzo komfortowy oraz nie zabiera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować siłę lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też za pomocą koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się na zęby. Licówkami można ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Strona używa cookies
Ok