Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz
Zalety ocieplania pianką poliuretanową
17 lutego, 2017
Strony www Toruń - Projektowanie stron Toruń - Tworzenie stron www - Strony CMS - Responsywne strony www
Strona www – doskonała inwestycja
17 lutego, 2017

Czym jest pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczny sposób na reklamę mojej strony www? Jakie efekty daje pozycjonowanie stron? jaki jest koszt pozycjonowania stron? To najczęściej występujące pytania zadawane przez Klientów agencją SEO zanim wybiorą tego rodzaju usługę.

Skuteczność pozycjonowania zależna jest od wielu czynników, jak i stosowanych technik. Agencje SEO wręcz konkurują między sobą w opowieściach o tym jak szybko wzrasta pozycja pozycjonowanej przez nich strony i wiedzy na temat sekretnego algorytmu Google. Najczęściej te firmy, które oferują przystępne cenowo i ekspresowe pozycjonowanie, w rezultacie prowadzą do zablokowania stron swoich Klientów przez Google. Ich metodą jest spamowanie, które w dłuższym czasie działa na naszą niekorzyść. Pozycjonowanie nielegalnymi technikami nie jest zatem wskazane, a praca nad podniesieniem takiej strony do poprzedniej pozycji może zająć nawet kilka miesięcy.

W poniższym poradniku krok po kroku opiszemy Wam na czym polega skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych. Warto zaznajomić się z tym poradnikiem, żeby unikać oszustów, których w branży SEO nie brakuje.

Czemu Twoja strona potrzebuje pozycjonowania?

Bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że żyjemy w erze Internetu. Przedsiębiorstwa, których strony www są często wybierane, odnoszą materialny sukces w rzeczywistości. Popularność tych serwisów nie jest jednak kwestią przypadku, ale precyzyjnie zaplanowanej techniki marketingowej. Techniki takie jak pozycjonowanie stron, czy zarządzanie profilem na Facebooku, czy Instagramie maksymalizuje szansę firm na zdobycie wielu nowych Klientów. Dlaczego pozycjonowanie stron uważane jest za najskuteczniejszą metodę? Powód jest bardzo prosty – liczba osób używających wyszukiwarek, którzy w każdej chwili mogą stać się Klientami Twojej firmy.

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się poszukiwać usług w sieci. Pewnie czerpałeś z zasobów wyszukiwarki Google. Po użyciu konkretnej frazy, np. Hydraulik Toruń, ukazała się Tobie lista wyników. Inspirując się zasadą im wyższym tym lepszy, wybierałeś strony przedsiębiorstw, które znajdowały się na szczycie tej listy. Tak robi 90% osób korzystających z wyszukiwarek stron. Praktycznie każdy z nas zwraca uwagę na pierwszą stronę listy naturalnych wyników, rzadko kiedy przechodząc na 2 czy 3 stronę. Podsumowując- najważniejszym walorem pozycjonowania, jest szansa zainteresowania swoją witryną większej liczby osób.

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony oddziałuje na optymalizację jej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Strony ustawiane są w tym rankingu w odpowiedniej kolejności, adresującej do ich trafności z wpisywanym słowem kluczowym. Układanie tych wyników zajmują się boty Google, których praca opiera się na zaawansowanym algorytmie, modernizowanym co kilka miesięcy. Pozycjonowanie jest zatem bardzo skomplikowanym procesem, często odkrywanym metodą wieloletnich testów, gdyż żadna agencja SEO na świecie nie ma dostępu do tajnego algorytmu. Realizując konkretne procedury w kodzie strony i patrząc na transformację jej pozycji, możemy wyłącznie stwierdzić jakie są czynniki mające wpływ na skuteczne pozycjonowanie. Według nas są to między innymi:

  • optymalizacja strony – maksymalizacja wydajności i zmiany w kodzie strony spowodują, że dana witryna stanie się bardziej wartościowa dla autobotów wyszukiwarki. Ogromne znaczenie ma także ilość słów kluczowych w tekstach na stronie.
  • popularność witryny – dbałość o dużą liczbę wartościowych linków zewnętrznych, jak i wewnętrznych sprawi, że podobnie jak potencjalni Klienci, boty Google również z łatwością zauważą konkretną stronę. Aby stworzyć bogate zaplecze linków zewnętrznych możesz postawić własne strony zapleczowe.
  • aktualizowanie wpisów – profesjonalna i intrygująca zawartość strony to jedno, a bieżące aktualizacje strony to drugie. Wartościowe według Google witryny to takie, na których ciągle coś się dzieje. Przy okazji zadbasz w ten sposób o nowych Klientów.
  • responsywność – to dziś najważniejsza sprawa, dlatego że co raz więcej osób używa urządzeń mobilnych. Strony responsywne dopasowują się do rozmiaru danego ekranu i zawsze działają szybko, co jest kolejnym plusem dla robotów Google.

Zostały tu wymienione tylko nieliczne przykłady czynników mających wpływ na wzrost pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Większość agencji zajmujących się pozycjonowaniem zaczyna współpracę z Klientem od omówienia fraz kluczowych. Najlepsi specjaliści pomogą Tobie wyszukać takie słowa, dla których skuteczny wzrost pozycji strony będzie kwestią czasu. Niektóre firmy zaoferują Ci zbudowanie własnego zaplecza SEO, lub wykorzystanie z ich bazy. Nie obawiaj się tego pomysłu. Jest to znak, że firmy te dbają o Klienta, a nie naciągają go na niebezpieczny spam, który jak Wam opisaliśmy, może was wiele kosztować. Co do opłat, standardowe pakiety pozycjonowania oferowane są w cenie od 100 złotych miesięcznie. Czy jest to duża inwestycja? Nie, jeśli pomyślisz ilu nowych Klientów możesz zdobyć tylko przez to, że Twoja strona zajmie wyższą pozycję niż konkurencyjne strony. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie – rezultaty pozycjonowania widoczne są po dłuższym czasie. Jeżeli któraś agencja zaoferowała Tobie znacznie krótszy termin, może być to sygnał, że korzysta z nielegalnych metod.

Chcesz skorzystać z bezpiecznego pozycjonowania – wejdź na naszą stronę i poznaj szczegółową ofertę: pozycjonowanie stron

Strona używa cookies
Ok