Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo własnej produkcji – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom od developera
30 sierpnia, 2020

XXI wiek to nieustanny postęp idei konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieprzerwanie rozglądają się za czymś nowym i chcą mieć więcej i więcej. Niewiele wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Nabywanie wartościowych wyrobów to pierwsza sprawa, lecz pozostają przecież też detergenty, jedzenie – słowem to, co jest nam niezbędne do funkcjonowania. Lwia część ludzi sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i w wyniku tego, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Receptą może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie spore grono modelowych osób, które na nic nie mają czasu. Zakupów dokonują w supermarkecie co 14 dni, aby zaoszczędzić sobie nieustającego wychodzenia po nieodzowne produkty. W dzisiejszych dniach część sklepów poszła jeszcze naprzód i oferują takowym przywiezienie asortymentu do domu.

Wyżej przywołana tematyka dotyczy głównie ludzi zalatanych, tkwiących godzinami w biurze. Krew ich zalewa, kiedy muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. Tacy ludzie skwapliwie sięgają wówczas po e-sklep i hurtowo nabywają upominki dla bliskich. Biorąc to pod uwagę – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – wyjątkowo liczną.

 

Nakreśliliśmy już bazowy powód założenia e-sklepu, a więc należy pomyśleć jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy próbować osiągnąć niemożliwego. Jeżeli sklep internetowy ma Wam określone korzyści, wtedy startujemy od tzw. analizy SWOT. Rozważenie silnych i słabych stron, widoków i pułapek to absolutna podstawa. Dotyczy to zarówno naszego nowego sklepu, jak również rywalizujących podmiotów. Trzeba dowiedzieć się jakie liczby produkują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

Następnym etapem jest zdefiniowanie grupy , do której chcemy trafić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Założony przez Was sklep internetowy może być skierowany do Odbiorcy wszechstronnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu typów produktów, lecz także np. przyciągać do sklepu po pierwsze płeć piękną, ze względu na przewagę kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Dokładnie sprawdźcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Być może będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Pamiętajcie, iż otwarcie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo musimy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy otworzyłeś firmę wcześniej, musisz wyłącznie nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Bardzo ważna sprawa to oferowane produkty. Gdy już namyślimy się czy zaoferujemy coś specjalistycznego, z mniej popularnej branży, czy też produkty powszechne, wyrabiane na dużą skalę, możemy się skupić na starannym wyselekcjonowaniu dystrybutora. Solidność, terminowość i zaufanie, to być podstawa, na jaką musimy spojrzeć przy kontraktowaniu. Rzecz jasna na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Załatwiłeś dystrybutora? Teraz należy zredagować unikalne opisy oferowanych przedmiotów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Wkraczamy w tej chwili w kwestię promowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Gdy pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to w takiej sytuacji należy poświęcić czas na zredagowanie oryginalnych opisów – przystępne dla Klientów, lecz również uregulowane pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeśli powielimy treść z innej strony – narzędzie wyszukujące zakwalifikuje Was negatywnie i nie uzyskamy wysokiej lokaty w wynikach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

 

Kiedy już to wszystko mamy – czas na zagwarantowanie określonych systemów płatności. Do popularnych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Niewąpliwie trzeba także zagwarantować Nabywcom uregulowanie należności przy odbiorze oraz z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– najlepiej szyfrowaniem. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – domena, hosting i program

 

Pomysł jest, znacie już swoją konkurencję, mamy już biznes plan i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Teraz trochę spraw technicznych.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. Niekiedy wystarczy choćby bezpłatny software, lecz gdy realizujemy bardzo ambitny projekt lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena czasem jest zapewniana w pakiecie z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeżeli tak nie będzie – wówczas będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – przynoszą one nam multum restrykcji, co utrudni nam pracę.

sklepy internetowe Toruń

Strona używa cookies
Ok