DJ, który poprowadzi imprezę firmową
9 lutego, 2021
Usługi brukarskie
9 lutego, 2021

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet nawiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wyliczyć dużo. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że zdobywa się kontakt z wykształconym specjalistą, to również dobrej jakości obsługę. Chociaż w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba dodać, że ma więcej zadań, jakich się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny aktywów i pasywów, sporządza zestawienia sald i obrotów albo segreguje i kataloguje dokumentację przedsiębiorstwa. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad prawidłowością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe prowadzi ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a na dodatek przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się aktualizuje, z tego powodu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja oraz szybkie dostosowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą miały poprawną strukturę, niezbędne informacje oraz utrzymują określony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najlepszy sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, aby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Co więcej klienci biura rachunkowego z reguły mają dostęp do informacji, a do tego ciągłą pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze działa w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o wprowadzonych zobowiązaniach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie firmy.

Zgodność oraz łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie finansowe operacje przedsiębiorstwa wykazywane są przez dokumenty księgowe. Na ich bazie da się dokonać prawidłowych rozliczeń, więc są najważniejszym elementem pracy księgowej. Pośród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty dostarczane były w komplecie oraz miały prawidłową strukturę oraz wszystkie potrzebne informacje. Istotne, aby klient wysyłał dowody skrupulatnie, aby księgowa mogła rozliczyć je we właściwym czasie.

Sposób wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zwykle zależy od jego zasad. W niektórych wymagane jest udostępnianie dokumentów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przynosić do biura , gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe dba o ochronę dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem i wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe co raz częściej korzystają ze programów e-księgowych. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online pozwala na wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, jakich zapisy online gromadzone są na absolutnie chronionych serwerach. Obok tego te programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a nawet ułatwiają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Dodatkowo programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj oferują szkolenia, a także pełne wsparcie techniczne. Tego typu programy są regularnie aktualizowane, aby były zgodne z przepisami oraz zapewniały absolutne bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość online, a także możliwościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Co więcej wiele biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Oprócz gruntownej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Istotnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Równie istotnym plusem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi martwić się aktualnościami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

Usługi rachunkowe

Strona używa cookies
Ok