Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – tanie ogrzewanie
24 października, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie mieszkań
31 października, 2016

Oświetlenie w kuchni

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz urządzenie kuchni w charakterze awangardowym to dziś pewne wyzwanie. Meble na idealny błysk, nieprzebrana kolorystyka, odkrywcze wyjścia dotyczące struktury przestrzeni i światło. Wielokrotnie kuchnia nie jest zamkniętym miejscem w domku, ale współistnieje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się wówczas wyczerpać otwartą powierzchnię, żeby była nie tylko estetyczna oraz eksponowała temperament gospodarza, ale także w całości efektywna. Kuchennych inspiracji w sieci oraz czasopismach odkryjemy – mówiąc skrótowo – mnóstwo. Dobranie mebli i najistotniejszych sprzętów wcale nie dostarcza aż takiej ilości kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W awangardowej kuchni powinno ono padać z paru punktów oraz co istotne – rozjaśniać powierzchnię „przygotowawczą”, inaczej blaty, na których tworzymy posiłki. W takich okolicznościach doskonałym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wnętrze naszego apartamentu absorbowało uwagę gości oraz zarazem było solidne, można w łatwy sposób zainstalować światło przy schodach.

Najcieńsze oprawy meblowe

Podświetlenie LED w kuchni jest na dobrą sprawę nieodzowne. Po pierwsze – LED -y wykorzystują o 85% mniej mocy aniżeli standardowe żarówki, co na pewno zauważy nasz portfel. Po drugie – dzięki niemu można natychmiast stworzyć posiłki, myć naczynia oraz prowadzić kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy takiej technologii do własnej kuchni, korzystnie byłoby byśmy zapoznali się z kolekcją firmy Piraya. Zajmuje się opracowywaniem oraz dystrybucją podświetlenia meblowego oraz schodowego w rodzaju LED i to w najcieńszej możliwej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik firmie udało się wprowadzić do powszechnego obiegu supercienkie lampy meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Równocześnie korzystając z energii jedynie 3,5 W można zyskać jasność 350 lumenów. Światło nie wygląda „sztucznie”, gdyż panel LED posiada wysoki współczynnik oddawania kolorów Ra>85. Lampy Piraya zostały ponadto wyposażone w załącznik dotykowy. Umożliwia on włączać je i wyłączać je, gdy muśniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, które integruje właściwość ultracienkości i metodę opartą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości tylko 2,4 mm).

Oświetlenie podszafkowe – inspiracje

W przypadku lamp podszafkowych możemy znaleźć niemało przyciągających konstrukcji w klasach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej znajdziemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie dostarcza rozrzucone oświetlenie analogicznie jak świetlówka, posiada opatentowany wygląd i zdolność dyskretnego zakamuflowania kabli wewnątrz lampy. Natomiast CREO MINI ECO ma minimalną grubość – jedynie 4,5 (6,5) mm. Projekty z grupy CURRO ECO są idealne nie tylko do kuchni, ale także do holu, przeróżnego typu wnęk i jako rozjaśnienie łazienki. Zaś DUO ECO posiada dwie lampy o sumie energii osiągającej 700 lumenów (60 W). Jeżeli chodzi o światło LED Premium mamy szansę wyszukiwać spośród sporej ilości wymiarów oraz modeli lamp, których nie należy przytwierdzać przy użyciu śrub. Przykładowo lampy z klasy Curro Super Slim mocuje się za pomocą solidnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma sporo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długotrwała żywotność lampy), niewysokie koszty eksploatacji, nieskomplikowane mocowanie do mebli, nieobecność spojeń spawanych albo zgrzewanych, współczesny wygląd (dostosowanie do każdego awangardowego pomieszczenia), wytworzenie ze stali nierdzewnej z aluminiowym radiatorem lampy oraz łatwość zmiany żarówki LED.

Wybieramy lampy nadszafkowe

Na stronie internetowej firmy można wynaleźć również efektowne sposoby na podświetlenie montowane ponad szafkami. Do wyboru mamy lampy nadszafkowe w następujących klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy wyprodukowane są w technologii Super Slim, czyli odróżniają się skromnymi gabarytami w odniesieniu do jasności oraz mocy (100 luminów/W). Oświetlają pełną powierzchnią i są zainstalowane na wysięgniku o grubości jedynie 2,5 mm. Montaż jest wyjątkowo łatwy, natomiast charakter świetnie wpasowuje się w nowomodne wnętrza. Zaletą lamp nadszafkowych jest nader duża jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i opcja serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni typ ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest najprawdopodobniej najbardziej porównywalna do standardowej lampy. Niemniej też i w tym przypadku okrągła strona na przedzie jest przyczepiona na cienkim wysięgniku. Oświetlenie do instalacji nad szafkami można zdobyć w czterech odcieniach: czekoladowym, czerwieni, zielonym i srebrzystoszarym.

Ekonomiczne i unikalne oświetlenie schodów

Przedsiębiorstwo Piraya, oprócz dystrybucji oświetlenia pod szafki kuchenne oraz lamp nadszafkowych, jest też wytwórcą oryginalnych rozwiązań w obszarze oświetlania schodów. Dokładnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To właśnie dzięki niej oświetlenie pada w odpowiedni sposób na schody. Oświetlenie schodów tego rodzaju charakteryzuje się ciekawym wyglądem, doskonałym efektem świetlnym, efektywnym odbiciem światła, niską temperaturą pracy, skutecznym rozproszeniem światła. Klosz lampy posiada wygląd „łuku” oraz imituje szkło, nie łapie kurzu i jest zaopatrzony w wykwintną folię z grafiką. W razie konieczności mamy możliwość wymienić panel LED.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – Lampa nadszafkowa

Strona używa cookies
Ok