Zabiegi usuwające cellulit Wyszczuplanie ciała Modelowanie sylwetki
Profesjonalne zabiegi usuwające miejscową tkankę tłuszczową
17 marca, 2017
Firma zwalczająca kuny Warszawa - Firma zwalczająca kuny Gdańsk - Zwalczanie kun Warszawa - Zwalczanie kun Gdańsk - Kuna domowa zwalczanie
Kuna domowa – zwalczanie od A do Z
18 marca, 2017

Metody zwalczania insektów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Owady możemy spotkać w obiektach mieszkalnych, w wielkich zakładach przemysłowych i w środowisku naturalnym. Generalnie rzecz biorąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie istnieje miejsce na globie w którym nie występują szkodniki. Niektóre z nich przystosowały się nawet do egzystowania w bezkompromisowych warunkach – w temperaturze osiągającej 40 stopni i w srogim mrozie. Jesteśmy po prostu skazani na koegzystowanie z tymi często niepożądanymi lokatorami.

Owady takie jak pluskwy, karaczany, czy muchy przenoszą uciążliwe dla zdrowia infekcje. Z kolei korniki eksploatują drewno, popularnie stosowane do stawiania budynków jednorodzinnych. Nie zaskakuje zatem fakt, że ogromna liczba z nas marzy o tym by je wyeliminować.

Systemy zwalczania pasożytów są niejednakowe, od proszków zwilżanych po fumigację. Najbardziej kluczowe jest aby w poszczególnym przypadku skonsultować się z profesjonalną firmą zajmującą się dezynsekcją, która wybierze prawidłowe techniki i solidnie zabezpieczy dom, czy też zakład produkcyjny.

Likwidacja pasożytów to bardzo często konieczność. A uwierzcie nam, owady takie jak prusaki, czy pluskwy nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Jeżeli także masz problem z tymi paskudnymi insektami, zobacz co możesz zrobić, by pozbyć się ich raz na zawsze.

Sposoby zwalczania pluskiew

Pluskwy domowe to małe wielkość ciała pluskwy to tylko 6mm) szkodniki, które żywią się krwią żywych organizmów. Najczęściej możemy je odnaleźć w sąsiedztwie żywiciela, czyli na zasłonach okiennych, w zakamarkach łóżek, czy w szafach. Ugryzienie pluskwy nie przysparza bólu. Natomiast na ciele osób z alergią na te pasożyty może pojawiać się charakterystyczny i męczący obrzęk, podobny do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to prawdziwy horror. Ubóstwiają wilgotne otoczenie, dlatego też najczęściej mamy możliwość je zastać w budynkach campingowych wybudowanych nad wodą, lub w okolicy lasu. Technologie usuwania pluskiew są diametralnie różnorodne. Przy odnalezieniu tych pasożytów należy szczegółowo posprzątać pomieszczenia – odkurzyć i wyczyścić ogólnie dostępnymi preparatami chemicznymi wszelkie zakątki. Jeśli to nie nic nie zmieni konieczna jest wizyta firmy wykonującej dezynsekcję. Najprawdopodobniej zrealizuje ona zabieg zamgławiania, który kompletnie wyeliminuje pluskwy z domu.

Zwalczanie karaluchów

Obserwując biegnącego po podłodze karalucha przechodzą po plecach ciarki. Płaskie ciało wspierające bytowanie w niewielkich zakamarkach. Nóżki ułatwiające chodzenie po pionowych ścianach i te obracające się w każdą stronę czułki. Owad jak z najgorszego snu, który przebywa w naszych mieszkaniach. Karaluchy, czy bardziej rzetelnie oznaczane karaczany prusaki najchętniej przebywają w szpitalach, kuchniach, zakładach restauracyjnych i obiektach lokalowych gdzie mają dostęp do resztek produktów jedzonych przez człowieka. Te insekty brudzą artykuły spożywcze i co szkodliwsze, transportują bardzo groźne zarazki powodujące choroby takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to metoda polegająca na zorganizowaniu specjalnej trutki skonstruowanej z mocnych preparatów chemicznych.

Jak pozbyć się korników?

Kornik drukarz, horror wszystkich leśników, to insekt przynależny do chrząszczy z grupy kornikowatych. Ten mały owad (wielkość ciała sięga najwyżej 9 mm) atakuje chore i stare drzewa, doprowadzając przeważnie do obumierania dużych obwodów leśnych. Bardzo często żeruje na świerkach pospolitych, jednak nie odmówi sobie takich gatunków drzew jak jodła, sosna i modrzew. Bitwa z tym pasożytem jest bardzo kłopotliwa, ponieważ korniki mnożą się w ekspresowym tempie. Ich gruntowne wyeliminowanie nie jest niemożliwe, ale jest dość skomplikowane. Przynoszącą efekty procedurą usuwania korników jest fumigacja. Jest to proces usuwania szkodników drewna przy zastosowaniu gazu lub dymu. Gazowanie zmierza do kompletnej likwidacji korników, nie zagrażając przy tym konstrukcji drewna.

Insekty to problem ogólnoświatowy. Szkodniki żyją bowiem niezależnie od czynników klimatycznych i materialnych. Zazwyczaj ludzie kojarzą występowanie pasożytów z biedą, co podkreśla tylko, jak niewiele o nich wiedzą. Przykładowo karaluchy egzystują w bardzo zamożnych domach, gdzie mają dostęp do różnych posiłków. Zdarzają się sytuację również że spotykane są w wykwintnych restauracjach, gdzie pracownicy zabiegają o standardy czystości. Nigdy nie masz pewności gdzie możesz spotkać robaki. Ale masz już pojęcie jak możesz z nimi walczyć.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od wielu lat aktywnie świadczy usługi dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Sięgając do profesjonalnych środków chemicznych w ekspresowym czasie eliminuje jakiekolwiek insekty z obiektów mieszkalnych i fabrycznych. Doskonale radzi sobie z likwidacją szkodników, które nie są mile widziane w naszych domach. Przedsiębiorstwo Insektpol troszczy się o nasze dobre samopoczucie i zdrowie, oferując efektywne i innowacyjne sposoby eliminacji owadów. Dostarcza swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to bezpieczeństwo, sumienność i profesjonalizm w likwidowaniu szkodników.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Przejdź na portal przedsiębiorstwa Insektpol i skonsultuj się z specjalistami od dezynsekcji: zwalczanie spuszczeli Gdańsk

Strona używa cookies
Ok