Naprawa telewizorów serwis przestrajanie Łódź
Naprawa telewizorów w Łodzi
10 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Oferta firmy angra art w Białymstoku
17 października, 2016

Ocieplenie budynku to praktycznie jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze w trakcie budowy domu. Kiedyś wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W sklepach dostępne były jedynie takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą postępu badań nad nowoczesnymi metodami izolacji budynków, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami innowacyjne. Producenci materiałów izolacyjnych szukali produktu, który realizowałby normy zdrowotne (brak czynników alergicznych) i efektywności (wysoka wydajność energetyczna). Znaczący był także wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, ponieważ wcześniej używane tworzywa nie dość, że były mało praktyczne, to silnie pyliły (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach badań nad powstaniem innowacyjnej technologii izolacji, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko zauważono, że pianka PUR jest tworzywem wysoce praktycznym, oferującym doskonałą izolację cieplną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Użytkownicy pokochali piankę za łatwość krycia danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, jak i za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu niewielkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się czytając dalej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Rozróżnia się dwa typy pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki odróżnia przede wszystkim konstrukcja, ale także przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Wykorzystuje się je przy izolacji natryskowej, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie pochłania wilgoci i może być wykorzystywana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa wykorzystywana jest przeważnie w docieplaniu wnętrza obiektów budowlanych (poddasze i ściany działowe). Struktura pianki, jak sama nazwa sugeruje złożona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co doskonale przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest przyjazna dla środowiska, dzięki użyciu wody jako elementu spieniającego.

Technologia izolacji pianką poliuretanową

Najgorszym problemem związanym z izolacją domu jest powstawanie tak zwanych mostków cieplnych. Wykorzystanie pianki PUR całkowicie likwiduje ten problem, albowiem produkt wpływa do najbardziej kłopotliwych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przetwarzana jest już na placu budowy. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na wskazane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Izolacja pianką jest bardzo lekka i zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni niż standardowe materiały izolacyjne. Co więcej usztywnia konstrukcję budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co niejednokrotnie jest czynnikiem decydującym przy wyborze ocieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki PUR możemy wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, a także ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to doskonała alternatywa dla klasycznych metod izolacji. Głównie dlatego, że przy jej użyciu ogranicza się powierzchnię powłoki izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla przyrody i przyjazna dla osób cierpiących na alergie. Gwarantuje najwyższy poziom izolacji ciepła w wnętrzach obiektów budowlanych, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach eksploatacji. Nie dosyć, że zamyka ciepło w pomieszczeniach w okresie zimowym, to jeszcze chroni przed ich ogrzaniem w lecie. Niski współczynnik nasiąkania wody sprawia, że w ociepleniu nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym trudno nie napomknąć, to łatwa aplikacja pianki. Pianka PUR wypełnia najdrobniejsze przestrzenie bez jakiegokolwiek kłopotu. Jej konstrukcja umożliwia dokładną przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Dobre docieplenie domu to gwarancja komfortu o każdej porze roku. Mieszkańcy domów ocieplonych pianką poliuretanową twierdzą, że taka metoda izolacji jest najbardziej funkcjonalna i najprostsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo zbliżone, dlatego przy wyborze metody docieplenia budynku warto wspomnieć o nowoczesnych systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja wydatków ale także czasu.

Jeśli Wasz wybór padnie na izolację pianką, następnym etapem jest wybór producenta. Jedną z polecanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od 20 lat zajmuje się technologią ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także fabrycznych. Produkuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od izolacji poliuretanowej, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą Was zapraszamy: docieplenia pianką pro.

Strona używa cookies
Ok