OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna energooszczędne
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń montaż i serwis
1 września, 2020

Współczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na dobre samopoczucie, ale także na produktywność. Wysoka jakość powietrza I przyjazna temperatura, stanowią podstawę naszego komfortu oraz pozytywnie wpływają na naszą motywację oraz chęć działania. Żeby zapewnić sobie odpowiednie warunki przeważnie rozważamy kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej kontroluje temperaturę w środku pomieszczeń gwarantując nam chłód w czasie upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już mamy oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Jak działa rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by zdobyć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie odpowiedniej temperatury w środku budynku latem, gdy liczymy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury w środku pomieszczeń, gwarantując ochłodę oraz cieplny komfort bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach zazwyczaj stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część odpowiada za oziębianie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy niszczące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator przydaje się tylko w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi także ocieplać powietrze. Nie wyręcza to centralnego ogrzewania albo pozostałych grzewczych systemów, ale sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań pochodzą ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz pobiera z zewnątrz zimne. Dla regulacji temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ocieplić, do czego zużywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator ma filtry, które chronią jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wpływające do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza reduluje nasze potrzeby na dogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Zapewnia nam oszczędność energii i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku pomieszczeń jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zysków z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma sporo różnych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort w środku mieszkania i dojście świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperatory Toruń

 

Strona używa cookies
Ok