Strony www
1 lutego, 2021
Wybieramy termiczne izolacje budynków Toruń
2 lutego, 2021

Najnowsza klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na naszą wydajność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, stanowią podstawę naszego komfortu oraz dodatnio oddziałują na naszą motywację oraz zdolność działania. Żeby zapewnić sobie odpowiednie warunki z reguły rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę wewnątrz mieszkania dając nam chłód w ciągu upałów. Jedynym minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze sprawdza się mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby uzyskać jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz domu szczególnie latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na nastawienie najlepszej temperatury wewnątrz mieszkania, dając wychłodzenie oraz komfort cieplny nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z domu. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w lecie. Znaczna część klimatyzatorów potrafi także ocieplać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście zimowego ogrzewania oraz innych grzewczych systemów, ale spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji mieszkań. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele różnych okoliczności, a koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz zbiera z zewnątrz zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ocieplić, na co wykorzystywana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które chronią jego wentylatory oraz w ten sposób filtrują powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Zapewnia nam wysoką energooszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zalet z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele różnych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny wewnątrz mieszkania oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji zmniejszamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że możemy odciąć się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma również pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wymienione zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

 

Strona używa cookies
Ok