Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci w domu, czy w sali zabaw?
10 maja, 2012
Usługi ogrodnicze Toruń
4 września, 2015

Okna to istotny element każdego domu, lub mieszkania. Wysokiej jakości stolarka okienna zapewnia korzystną wentylację mieszkania i redukcję strat ciepła. Nowoczesne okna PCV przyczyniają się do wzrostu naszych oszczędności, gdyż wpływają na racjonalne ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a chłodne powietrze zostaje odizolowane przez uszczelki i należytą liczbę komór. Okna są również ważnym elementem wykończenia, stąd też obecnie producenci przywiązują szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki produkcji okien. Wybór okien do biura to niezwykle istotna decyzja, która powinna być ustalona już w trakcie budowy. Warto zatem przepytać doświadczonych fachowców w kwestii stolarki okiennej, lub na własną rękę poszukać informacji o tym na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Dowiedz się jak zakupić okna w przystępnej cenie i jaki model wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Przemyśl wszystko zanim zamówisz okna

Budujesz dom i czeka na Ciebie jeszcze podjęcie decyzji o konkretnym modelu okien. Na samym wstępie zastanów się z czego powinny być wytworzone okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz również kolor okien, który będzie pasował tak samo do elewacji, jak i do stylistyki ścian w środku domu. Zadecyduj w jakie funkcje powinny być wyposażone okna. Wypisz sobie wszystkie potrzeby, by być gotowym na złożenie całkowitego zamówienia. Jeśli nie jesteś pewny co do danego produktu umów się na wizytę do producenta, który precyzyjnie opisze Ci parametry okna i pokaże całą swoja ofertę. Okna dobrze jest zamówić w chwili, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed wstawieniem okien, by bez potrzeby nie składować okien, co może prowokować potencjalnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych usterek. Pamiętaj, że wyprodukowanie indywidualnych okien zajmuje więcej czasu niż normalnie. Jeśli nie nie wstawiałeś nigdy okien samodzielnie wykup także usługę montażu. Specjaliści pracujący w firmach specjalizujących się w produkcji okien są doświadczeni i wyposażeni w wszelkie niezbędne narzędzia, co powoduje, że szybko i bezbłędnie realizują wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i stres. Inwestuj w okna znanych marek. Rzetelny producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimum 2 letnią gwarancję na swoje produkty i szybki serwis, w przypadku jakichkolwiek usterek.

na co zwracać uwagę przy wyborze okien

Najistotniejsze informacje o oknach znajdują się w katalogach zredagowanych bezpośrednio przez producenta. Ale na co zwracać uwagę konkretnie, w trakcie wywiadu z pracownikiem obsługi klienta, lub podczas przeglądania danych modeli okien? Na samym początku szczególnie ważna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe nie dopuszczają do przenikania wody i wilgoci z zewnątrz. Zatrzymują one także zimne powietrze, kurz i hałas, co sprawia, że odczuwamy optymalny komfort w mieszkaniu. Najmocniejsze uszczelki wykonane są z EPDM oraz z TPS. Dopilnuj, aby ilość wszystkich uszczelek sięgała od 4 wzwyż. Kolejnym ważnym czynnikiem są szyby. Dobrze jest dopilnować tego, by szyby posiadały jak najniższy współczynnik Ug, który wskazuje efektywność energetyczną okna. Okna powinny być wyposażone w 5 komór, które zapewnią wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najlepsze uważa się komory o grubości ścianek 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjami okien. Postaraj się, aby twoje okna były wyposażone w komfortowe w obsłudze okucia. Zdecyduj się na okna z okuciami, które umożliwiają otworzenie ich do pionu, a także na bok.

Okna pasywne jako idealna opcja dla Ciebie

Każdy z nas mniej lub bardziej troszczy się o oszczędności. Co jeśli rodzaj zakupionych przez Ciebie okien mógłby obniżać straty ciepła i pomniejszał wydatki na energię? Tak jest to możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają wykorzystywaniu alternatywnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z maszynami takimi jak kolektory słoneczne, czy rekuperatory zapewnia najlepsze efekty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki połączeniu w oknach profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która doskonale izoluje zimno. Okna pasywne cechuje jeszcze jedna, bardzo istotna cecha. W konwencjonalnych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, a w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości do aż 120 mm. Zatem jeśli chcemy przemyślanie zarządzać energią cieplną i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy pomyśleć o montażu okien pasywnych. Mimo, że są to produkty nie co droższe, zapewniają większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, czy okna standardowe? Możliwości jest bardzo dużo, a decyzja tylko jedna. Bardzo ważny jest znany producent i wysoka klasa materiałów, z którego konkretne okna są wykonane. Nim kupimy konkretny rodzaj okna, warto jest porozglądać się za alternatywną opcją i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienne znają od podszewki. W sieci możecie odnaleźć dużo praktycznych artykułów, które zmotywują Was do podjęcia dobrej decyzji. Przecież okna to inwestycja na całe życie, dlatego warto jest rozsądnie wydać swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o oknach PCV i cechach okien pasywnych. Jako producent okien wybierzemy dla Ciebie wysokiej jakości produkt, który zapewni Ci doskonałą izolację ciepła i hałasu. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową po więcej szczegółów: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok