Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Kaptury foliowe – nowoczesne rozwiązania do pakowania
26 lipca, 2016
Remonty – szybko, bezproblemowo i skutecznie
29 lipca, 2016

Nowoczesne instalacje C.O..

Budując dom warto jest zastanowić się która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. W dzisiejszych czasach, producenci techniki grzewczej oferują kompleksowe i różnorodne rozwiązania, dlatego mamy nieograniczony wybór. Zanim jednak wybierzemy system ogrzewania powinniśmy dobrze przemyśleć swoje potrzeby. Po pierwsze jaki typ opału pragniemy używać. Po drugie czy chcemy redukować opłaty za ogrzewanie i, co dla wielu osób jest bardzo ważne, czy chcemy by domowa instalacja grzewcza była korzystna dla ekosystemu. Pamiętajmy, że najlepsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu poznać produkty oferowane dziś na rynku. Tutaj poznacie najpopularniejsze produkty grzewcze, wraz z ich dokładną specyfikacją.

Kotły na paliwa stałe

Jeżeli szukacie wielofunkcyjnych i efektywnych energetycznie urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to produkt, który spełni wszelkie oczekiwania. Są to urządzenia grzewcze, które generują ciepło poprzez spalanie takich materiałów opałowych jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taka instalacja grzewcza gwarantuje nam możliwość czerpania z najbardziej atrakcyjnego w danym momencie paliwa, co zmniejsza opłaty za ogrzewanie domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są bardzo bezpieczne i łatwe w obsłudze. Każda firma oferuje kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, dla tych, którzy dbają o swój czas i komfort.

Nowoczesne kotły gazowe

Obecnie na rynku występują dwa modele kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne podczas ogrzewania przemieniają ciepło wygenerowane z spalin, co zapewnia maksimum oszczędności. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całej energii powstałej w trakcie ogrzewania. Aczkolwiek są dużo bardziej tańsze w użytkowaniu i konserwacji. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii – gaz, dlatego są najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które starają się oszczędzać. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Kotły mogą być doprowadzone do instalacji ogrzewania podłogowego, tworząc miłą atmosferę w domu.

Kondensacyjne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe spalając olej opałowy pobierają także ciepło, które w standardowej technice grzewczej ulatnia się wraz z spalinami. Dzięki temu kotły olejowe pracują z efektywnością w granicach 90%, co w rezultacie redukuje straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe posiadają zaawansowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, nie dopuszczając do wzmożonej emisji CO2. Dobrze jest wspomnieć, że co raz większa liczba producentów produkuje kotły spalające połączenie oleju opałowego z bioolejem, co zbawiennie oddziałuje na kondycję przyrody. Kotły olejowe są zatem ekologiczne i ergonomiczne.

Rekuperatory – urządzenia grzewcze o ogromnych możliwościach

Rekuperator to urządzenie stosowane w instalacjach wentylacyjnych, które ułatwia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie jednostki gwarantują nie tylko czyste powietrze przez cały czas, ale także skuteczne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to stosunkowo młode produkty, których popularność wciąż wzrasta. Odbierają one energię na poziomie do 90 %, co w rezultacie daje realne oszczędności. Są także korzystne dla środowiska, gdyż nie potrzebują żadnych dodatkowych źródeł ciepła. Ogrzewanie pomieszczeń rekuperatorami może być tanie i przyjemne.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najkorzystniejszych dziś dostępnych rozwiązań dotyczących ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako jedyny system grzewczy, albo może wspierać pracę grzejnikowej instalacji. Atutem ogrzewania podłogowego jest możliwość jego podłączenia do wszelkich dostępnych na rynku jednostek c.o . Współdziała ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe rozróżnia się na elektryczne i wodne. Kompleks rur zamontowany pod podłogą wytwarza ciepło, które wystarcza na ogrzanie średniej wielkości mieszkania. Instalacja podłogowa może być zainstalowana pod podłogą drewnianą, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozkład temperatury i jest całkowicie niewidoczne, co podnosi estetykę domu.

Bezpieczeństwo instalacji c.o. domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co przekażmy specjalistom. W energooszczędnym domu warto także zamontować ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki poziom komfortu. W końcu nic nie zastąpi uczucia ciepła pod stopami. Decydując się na konkretny system ogrzewania, zwróćmy uwagę na jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które otrzymały wszelkie atesty i są łatwe w obsłudze. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą nam gwarantować ciepło przez długie lata.

Praktyczne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj najważniejsza jest jakość wykonania i wydajność urządzeń. Jeśli właśnie budują Państwo dom, lub chcą nie długo odświeżyć swój system grzewczy, zapraszamy na naszą stronę www po więcej wskazówek. Oferujemy serwis kotłów marki Beretta i Viessman, jak i projektowanie instalacji c.o. Wejdź w znajdujący się obok link by wejść na naszą stronę i poznać bliżej naszą firmę: Centralne ogrzewanie Toruń.

Strona używa cookies
Ok