Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosów, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje na równi słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok