Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – jak dekorować z klasą
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Kosmetyki z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia – terapia na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla wielu z nas dbanie o nie jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, często mamy problem żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem znanym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyka. Efektywność tej metody leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i kobietiom.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się niszczy. Wprowadzane składniki redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po terapii cera niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc zobaczyć zadziwiające efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie techniki w podawaniu danych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub manualnie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które mają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca z dolegliwościami. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Celem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, typu dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje o wiele większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Przede wszystkim jędrność i nawilżenie oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo skomplikowanym procesem, który ma trzy etapy. Zdarza się sytuacje, gdy porost włosów jest zatrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi też pytanie, w którym momencie wypadanie jest naturalne, a w którym momencie należy zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to dokładnej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest rzeczą zwykłą, w takim wypadku leczenie stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć to schorzenie? Metodyki leczenie jest mnóstwo, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga ponowić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo skomplikowany, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie kremu znieczulającego w zależności czy osoba, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia mogą być minimalnie wyczuwalne, jednak pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg niesympatyczny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia specjalista na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok