Najnowsze techniki izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020
Najnowsze metody termoizolacji
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek idealny na każdą okazję

O termokubkach myślimy zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, gdy chcemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także na przykład na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko trzymają gorąco, ale również są doskonałe do zabierania ze sobą chłodnego napoju gdy jest gorąco. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do stosowania, czy bardziej interesujesz się turystycznymi termosami. Doskonały kubek termiczny na kilka godzin zachowa goraco kawy oraz zimno napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc będzie dobry w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeżeli przwidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw przemyśleć parę ważnych elementów. Przede wszystkim najbardziej istotny jest materiał wykonania. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz umiejętność utrzymania zimna albo ciepła. Drugim elementem jest przykrywka kubka. Powinna być nie tylko szczelna, żeby zatrzymać temperaturę w środku na porządanym stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Trzeba też wybrać formę kubka termicznego oraz jego pojemność. Kubki o średniej pojemności nie będą dobre na czasochłonnych wędrówkach, ze względu na to w tym zakresie najlepiej dostosować wielkość kubka termicznego do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Chcemy, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki zwykle kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, niemal każdy z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak dobrać od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, które zapewniają długi czas zachowania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te krócej zachowują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być w głównej mierze wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tej przyczyny zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość tanie, posiadają wiele wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez oporu wejdą do tornistra oraz są nietrudne w użytku. I choć nie tak długo zatrzymują ciepło lub zimno oraz nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozbiją się tak jak np. kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie odpowiedni również na spacer, gdy szukamy wygodnego kubka termicznego, ale nie myślimy o długim zachowaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, warto wybrać kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, komfortowe, a do tego są wolne od związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki nada się podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę przede wszystkim najważniejsze, żeby kubek termiczny jak najdłużej zatrzymywał ciepło lub chłód napoju w środku. Ze względu na to doskonałym kubkiem na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Tego typu termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych zatrzymują temperaturę, dlatego że są świetnie izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło na wiele czasu. Dodatkowo mają wytrzymałą konstrukcję i są odporne na upadki. Wadą stalowego kubka jest tylko jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie musimy bardzo uważać, dlatego kubek termiczny najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje zimno lub ciepło. Kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe oraz świetnie zatrzymują temperaturę napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty zwykle kierujemy się ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki mają swój właśny charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki też cechują się dużym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Strona używa cookies
Ok