Najnowsze metody termoizolacji
29 sierpnia, 2020
Nowoczesne sposoby termicznych izolacji
29 sierpnia, 2020

Termokubek na każdą okazję

O kubkach termicznych rozmyślamy zazwyczaj w czasie jesienno-zimowym, gdy chcemy zabierać ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy na przykład na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że temiczne kubki nie tylko przedłużają gorąco, ale też sprawdzają się do noszenia zimnego picia w upały. Jaki kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Najlepszy termiczny kubek na długo utrzyma ciepło herbaty albo zimno picia. Dlatego też z termicznego kubka można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc sprawdzi się w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeśli przwidujemy zakup termicznego kubka, warto na początek ocenić kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim szczególnie ważny jest materiał wykonania. Od tego zależy jego zastosowanie i trwałość utrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym detalem jest pokrywka kubka. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować temperaturę wewnątrz na wymaganym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Należy również dobrać kształt kubka termicznego i jego pojemność. Kubki o średniej pojemności zawiodą na czasochłonnych podróżach, ze względu na to w tym zakresie powinniśmy dobrać wielkość kubka termicznego do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma też wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a gdy chcemy używać go w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek dobry do pracy lub do biura

Kubki termiczne często kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak uzależnić od stylu pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, które gwarantują długi czas trzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić malowniczy termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one krócej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie dobry dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być w głównej mierze wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zwykle wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, mają sporo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do plecaka i będą łatwe w użytku. I choć mniej czasu utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się tak jak np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się też na spacer, gdzie potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie polegamy wielogodzinnym zachowaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, lepiej wybrać kubek termiczny z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę zazwyczaj najważniejsze, aby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Dlatego najlepszym kubkiem na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Tego typu kubki termiczne najdłużej w porównaniu do pozostałych utrzymują temperaturę, ponieważ są doskonale izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno przez wiele czasu. Co więcej mają solidną budowę i są odporne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego jest tylko jego ciężar, ponieważ jest on cięższy niż inne.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W aucie należy szczególnie uważać, dlatego termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze zachowuje ciepło lub zimno. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, aby nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Te kubki są wytrzymałe i przez długi czas utrzymują temperaturę napoju.

Jaki termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów zwykle kierujemy się dobrym wyglądem, więc najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, natomiast ceramiczne kubki wielką ilość pięknych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne również cechują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

www.kubek-termiczny.pl

Strona używa cookies
Ok