Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
9 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – krótka analiza
29 grudnia, 2017

W dzisiejszych czasach ziemianie coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie satysfakcjonuje nas już zwykłe wyskoczenie na drinka, czy na party. Jednym z niebanalnych pomysłów na niezapomnianą integrację pracowników albo wyjście z paczką znajomych stał się paintball. Niektórzy amatorzy tej lubiącej adrenalinę walki zdecydowali się przejść na laser tag – częstokroć obwoływany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie widzimy najważniejsze dysproporcje pomiędzy obiema stylami rozrywki. Od czego zaczniemy? Na początek – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej odmianie paintballa, i dzięki temu ból nie występuje. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – ostrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje niezaprzeczalne korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu ogarnia tak biorących udział w rozgrywce jak i otoczenie. Nie trzeba zapewnić konkretnych form zabezpieczenia terenu, a samej grze może kibicować widownia, zgromadzona niedaleko miejsca akcji.

Zastanówmy się teraz – co w kwestii światła, jakie wyzwala broń, z której korzystamy przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, totalnie komfortowej dla oczu. Z tego powodu uczestnicy i publiczność mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich trzeba przeanalizować sprawę dotyczącą ubioru. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, adrenalina i wspaniała zabawa związane są z konkretnymi osłonami oraz wymyślnymi mundurami. Na pewno to ostatnie jest problematyczne, gdy dominuje solidny upał w lipcu lub sierpniu. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Kombinezon musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, przez to zyskujemy luksus oraz luz podczas zmagań.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – poszerza się grupa przyszłych zawodników. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie możemy go polecić dzieciom, a przy zachowaniu należytych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – choć nierzadko będzie w tej sytuacji potrzebne specjalne zezwolenie ze strony opiekuna. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Najprawdopodobniej wielu z Was minimum raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Teraz laser tag powoduje, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Co bardzo istotne – w rozgrywce paintballu laserowego nie obowiązuje zasada, że po jednym błędzie kończycie batalię. Dobre rozwiązanie? Jedźmy zatem dalej. Renomowana spółka mająca w swoim menu grę w paintball laserowy zapewne chce odwzorować broń, używaną przez militaria z Polski lub zagraniczne. Przykładem może być karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Jest oczywistym, że prócz tego, czym powalczymy, musimy mieć zamontowane czujniki, które będą informowały o trafieniu albo eliminacji. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w niebanalne elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia zawodów i poczucia się jak profesjonalny gracz wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag dziś są dostępne w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

Paintball laserowy na każdą okazję

Analizowaliśmy już sporo walorów laser tagu. Wszystkie one, w połączeniu ze stosunkowo niskimi cenami prowadzą do tego, że ten model zabawy będzie niezłym rozwiązaniem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w otoczeniu zgranej kompani, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Na ten moment zwykła balanga w klubie może być dodatkiem, a taka męska batalia połączy dobrą zabawę z właściwą dawką adrenaliny, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Następnym walorem jest to, iż paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Laser tag może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz przygotować niestandardową lekcję WF-u lub zorganizować wychowankom obóz.

To trzeba mieć na uwadze – przeważająca część oferujących paintball wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę zwiększoną renomę paintballa laserowego, trzeba „zaklepać” sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, trzeba dotarcie troszkę wcześniej oraz zapoznanie się z normami, panującymi na terenie obiektu oferującego imprezę. Kiedy już będziemy przygotowani w 100%, nie będzie sentymentów i rozpocznie się wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok