skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Skup zadłużonych spółek
4 marca, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Kupujemy mieszkanie marzeń
7 marca, 2017

Jako kierowca myślisz zapewne jak usprawnić swoje kompetencje na drodze. Niewątpliwie najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez poznania określonych zachowań w ruchu ulicznym nie będziesz w stanie sprawnie i bezpiecznie prowadzić pojazdów. Prawdziwa kultura jazdy zaczyna się wtedy, gdy zyskujesz świadomość niebezpieczeństwa i potrafisz kierować nie tylko autem, ale również własną wyobraźnią. Dobrze rozumiemy, że nie za każdym razem dasz radę zapoznać się z różnorodnymi sytuacjami na drodze. Dlatego też, jako fachowy ośrodek doskonalenia techniki jazdy, stworzyliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest kształtowanie odpowiednich przyzwyczajeń w przeróżnych sytuacjach drogowych. Rozpoczynając od złych warunków pogodowych, przebrniesz z naszymi specjalistami przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację na drodze i zrozumiesz jak wygląda zdecydowana i bezkolizyjna jazda autem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla świeżych kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy zajmują się zawodowym prowadzeniem samochodów od wielu lat. W początkowym założeniu zamiarem kursu, jest wygenerowanie u kierowców prawidłowych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Co więcej celem programu jest nauka oszczędnej eksploatacji samochodów, która wpływa na maksymalizację jakości jazdy i na komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego, oraz na podniesienie wydajności naszego pojazdu.

Na czym polega jazda defensywna?

Defensywna technika prowadzenia samochodu opiera się na kilku zasadach. Przede wszystkim wiąże się ona z właściwym przygotowaniem samochodu przed jego użytkowaniem, a także z zagwarantowaniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas szkolenia pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące obsługi auta. Zademonstrujemy jak kontrolować stan płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak przystosować wysokość fotela do wzrostu, by poprawić widzialność jezdni. Jazda defensywna to również zdolność dopasowania prędkości i stylu jazdy do określonych czynników pogodowych i stanu nawierzchni jezdni. Wytłumaczymy Wam jak używać innowacyjne technologie hamowania i jak pokonywać zakręt, nie tracąc przyczepności. Co więcej nauczymy Was odczytywać zachowania pozostałych uczestników ruchu, tak by jak najskuteczniej reagować na niebezpieczeństwa. Niezmiernie ważnym fragmentem kursu jest wdrożenie właściwych reakcji psychologicznych przed, oraz po incydencie drogowym. Zademonstrujemy Państwu jak radzić sobie ze stresem i jak pobudzać innych uczestników ruchu do skutecznych zachowań na drodze.

Program szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech cykli. Na początku każdy kierowca będzie uczestniczył w zajęciach praktycznych z zastosowaniem symulatora auta osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autobusu, zależnie od systemu szkolenia. Kierującemu pojazd będzie towarzyszył doświadczony instruktor, który na tym etapie zajmuje się wyłącznie analizą trybu jazdy i obserwacją reakcji na bodźce zewnętrzne. W trakcie prowadzenia samochodu, uczestnik szkolenia będzie miał możliwość przetestowania swoich umiejętności w warunkach specjalnych. Scenariusz nauki zakłada występowanie rozmaitych, skomplikowanych do przewidzenia zdarzeń ulicznych takich jak oblodzona nawierzchnia, boczny wiatr, zminimalizowanie warunków widoczności przez mgłę i ostre światło, niestabilny ładunek, wkroczenie pieszego na ulicę, oraz wiele kolejnych sytuacji.

Pozostałym odcinkiem kursu są lekcje teoretyczne podczas których uczniowie zapoznają się z analizą stylu jazdy i z najczęściej popełnianymi błędami, które mogą wywołać wypadek. w trasie. W trakcie zajęć zostaną im wyjaśnione podstawy bezpiecznego poruszania się po drodze i zasady pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji medycznej. Uczestnicy szkolenia będą mogli zrozumieć techniczne predyspozycje użycia swojego samochodu, by zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, jak i zostaną im przedstawione przypadki różnych zdarzeń ulicznych, razem z z szczegółowym opracowaniem czynników. Ponadto szkoleniowcy udowodnią jak zasady jazdy defensywnej wpływają na ograniczenie ryzyka wypadku w ruchu samochodowym.

Ostatnia faza, praktyczna, polega na powtórnym prowadzeniu samochodu w symulatorze. Tym razem jednak trener aktywnie partycypuje w nauce i podpowiada uczniowi jak wdrożyć elementy jazdy defensywnej w trakcie zwykłej eksploatacji samochodu. Na konkretnych przykładach zaprezentuje, jak powinna układać się odpowiedź prowadzącego na dane wydarzenie.

Ukształtowanie instynktownego przewidywania niebezpieczeństw w trakcie jazdy może przyczynić się do zredukowania wypadków i kolizji, na które zwłaszcza narażone są osoby, które pracują jako zawodowi kierowcy i muszą umieć radzić sobie z trudnymi czynnikami w ruchu ulicznym. W przygotowywanym przez nas szkoleniu mogą brać udział osoby prywatne, jak i pracownicy skierowani przez zakład pracy w ramach udoskonalenia techniki prowadzenia pojazdu. Kurs jazdy defensywnej ma wpływ na udoskonalenie techniki jazdy i zwiększenie się poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego, jak i przewożonego towaru. Uczestnicy po przeprowadzonym kursie będą w stanie lepiej unikać niebezpieczeństw drogowych i dokładniej tłumić uczucia w sytuacjach kulminacyjnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, organizowany w naszym instytucie szkoleniowym. Gwarantujemy darmowe podręczniki i wykształconą kadrę instruktorów. Naszą specjalnością są fachowe szkolenia, które poprawiają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok