Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Organizacja ślubu w kilku krokach
9 marca, 2017
Usługi transportowe Wrocław Przeprowadzki dla osób indywidualnych i firm
Profesjonalny transport lokalny
11 marca, 2017

Prawo jazdy to współcześnie dokument obowiązkowy. Pomaga nam w znalezieniu pracy (bardzo duża liczba kierowników przyznaje się, że w procesie rekrutacji bierze pod lupę czy dany kandydat posiada prawo jazdy) i zwiększa nasz własny komfort. Mamy możliwość zobaczyć, ze co raz więcej młodych osób (w wieku licealnym) rejestruje się na szkolenie na prawo jazdy kat B, wbrew temu, że uaktualniane przepisy zdecydowanie komplikują zaliczenie egzaminu państwowego.

Mając do dyspozycji własny samochód mamy możliwość się poruszać bez dodatkowego problemu. Jednak jest jeszcze jeden kluczowy atut posiadania prawa jazdy – możliwość otrzymania odpowiednio płatnej i atrakcyjnej pracy. Już z kategorią B nasze szanse na rynku pracy się podwyższają. Dysponując znaczniejszą liczbą kategorii (np C+E) możemy zdobyć pracę w transporcie międzynarodowym. Pensja na tej pozycji, dla świeżych kierowców, jest minimum 2 razy wyższa niż najmniejsze krajowe wynagrodzenie. Kierowcy ciężarówek z kilkuletnim doświadczeniem mogą szacować zarobki przewyższające 2 minimalne pensje. Analogicznie kształtuje się sytuacja osób, które posiadają kompetencje do transportu osób – prawo jazdy kat.D.

Dzisiaj pokażemy Tobie po kolei, najważniejsze kategorie prawa jazdy. Opowiemy również o profesjonalnych kursach związanych z doskonaleniem techniki kierowanie pojazdem. Wierzymy, że po lekturze tego niewielkiego poradnika wybierzesz się na korzystny dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Prawo jazdy na samochody osobowe – kurs dla każdego

Kurs na prawo jazdy w kategorii B to najpraktyczniejsze i zarazem najszybsze szkolenie, w którym mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie o odpowiednich predyspozycjach fizycznych i psychicznych poświadczonych zaświadczeniem lekarskim. Kurs składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Na wykładach teoretycznych kursanci uzyskują wiadomości o budowie samochodu osobowego i o przepisach ruchu ulicznego. Każdy uczestnik kursu musi także ukończyć ćwiczenia powiązane z udzielaniem pierwszej pomocy. Ażeby przejść do zajęć z praktyki (nauka prowadzenia samochodu) kursant musi zdać wewnętrzny sprawdzian kompetencji. Ćwiczenia praktyczne trwają 30 godzin, po czym uczestnik szkolenia jest w stanie przystąpić do egzaminu państwowego w WORD. Prawo jazdy kat. B upoważnia do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na kategorię B realizowane są przez szkoły jazdy praktycznie w każdej gminie. Wartość kursu to zazwyczaj 1300 złotych.

Prawo jazdy kat. C – witaj ciężarówko

Wielu moich kolegów mówi, iż zawsze marzyło by, stać się kierowcą samochodu ciężarowego. Są także kobiety, które marzą o pracy w tym zawodzie. Kierowca samochodu ciężarowego to praca pełna, ryzyka, ale również atrakcyjnych przeżyć. Jeśli nie boisz się długich tras i nocy w niewielkiej kabinie, to być może zaspokoisz się w tym fachu. Najpierw jednak musisz ukończyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeśli marzysz o kierowaniu samochodu ciężarowego z przyczepą (popularnie nazywanego TIR-em) jednocześnie powinieneś zrealizować jeszcze kurs na kat. E. Plan kursu prezentuje się bardzo analogicznie jak szkolenie na kat. B z tą niewielką rozbieżnością, że na lekcjach z praktyki prowadzisz samochód który waży grubo ponad 4 tony. Pozyskanie dowodu deklarującego zdolności również możliwe jest po zaliczeniu egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jednak to jeszcze nie koniec. Osoby myślące o posadzie w samochodzie ciężarowym potrzebują odbyć jeszcze jeden kurs tzw. kwalifikację. Jest to szkolenie, które zaświadcza Twoje zdolności kierowcy zawodowego. Praktycznie jest to kolejny dodatkowy kurs za który musisz zapłacić. No ale jak mus to mus.

Szkolenia z bezpiecznej jazdy

Kursy specjalistyczne dla kierowców, których głównym zadaniem jest powiększenie wyobraźni osób kierujących samochodami, przygotowywane są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Oferowane są zarówno świeżo upieczonym, jak i doświadczonym kierowcom, dla których kluczowe jest ciągłe podnoszenie kompetencji w trasie. Te specjalistyczne szkolenia poruszają takie kwestie jak – jazda ekonomiczna, jazda defensywna, czy zagrożenia w ruchu ulicznym. Wykonywane ćwiczenia takie jak jazda na torze poślizgowym, jazda w zakręcie podsterownym, czy nagłe zmiany zachowania uczestników ruchu mają budować stosowne postawy w ruchu drogowym i poruszać wyobraźnię kierowców co do nieprzewidywalnych zdarzeń. Specjalistyczne szkolenie jazdy defensywnej, czy funkcjonalne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to znakomite rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zdobyć większą pewność za kierownicą.

Szkoły jazdy dostarczają nam co raz większa ilość szkoleń, w trakcie których mamy okazję usprawnić lub sprawdzić swoje umiejętności w trakcie jazdy. Jedno jest pewne – warto zgromadzić trochę oszczędności i zapisać się na kurs na prawo jazdy. Im prędzej tym lepiej. Doskonałym okresem na przystąpienie do szkolenia na prawo jazdy kat. B jest liceum, kiedy nie planujesz jeszcze kariery i nie jesteś do niczego zobowiązany. Bardzo duża liczba rodziców wysyła swoje pociechy na kursy w ramach prezentu na osiemnaste urodziny. To na pewno najlepsza inwestycja w samodzielne życie.

Wszystkie kursy znajdziesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Przejdź teraz na stronę internetową klikając tutaj: kursy jazdy torun

Strona używa cookies
Ok