Filmy bez limitu seriale online najlepsza jakość HD
Filmy najlepszej jakości online
5 grudnia, 2016
Tłumacz przysięgły angielskigo Tłumaczenia polsko-angielskie i angielsko-polskie
Biuro tłumaczeń angielskiego
9 grudnia, 2016

Instalacje LPG promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Co to jest LPG?

LPG określany jest zwykle jako propan-butan, mianowicie mieszanina tychże dwóch składników. Koncentruje się go w profesjonalnych zbiornikach pod ciśnieniem oraz jest jednym spośród najbardziej produktywnych źródeł energii. Używa się go przykładowo do zasilania wielorakich urządzeń grzewczych, jako źródło energii w mieszkaniu (np. do taboretów gastronomicznych), jako jako paliwo stosowane podczas obróbki i cięcia metali albo – właśnie – paliwo silnikowe. W ostatniej odmianie to po prostu autogaz. Jakie są jego właściwości? Pod wpływem słabego ciśnienia przeobraża się w substancję ciekłą oraz można go magazynować w niewielkich rezerwuarach bądź butlach gazowych. Dodatkowo jest on w stanie przekazać naprawdę sporo energii. Oprócz tego jest bezwonny i w ogóle niezauważalny. Do gazu, z którego pobieramy energię w mieszkaniu, włącza się swoisty czynnik chemiczny, żebyśmy umieli zauważyć fakt jego wydobywania się z instalacji. Autogaz musi osiągać pewne normy oraz podlega kontrolom jakościowym nim trafi do naszego pojazdu. W wielu państwach narasta zaciekawienie instalacjami gazowymi do samochodów, bowiem są one niesamowicie wydajne w zestawieniu do układu na benzynę albo ropę. Oprócz niższej odpłatności (blisko o połowę stawki benzyny bezołowiowej), pojemnik z materiałem napędowym jest dużo lżejszy od klasycznego.

Instalacja LPG w Krakowie i Wieliczce

Przede wszystkim w jednostkach handlowo-usługowych, które dłużej funkcjonują na rynku motoryzacyjnym. Wzorcem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które przedstawia w swojej propozycji nie tylko instalacje LPG, lecz także auto mechanikę, naprawę wentylacji, diagnostykę informatyczną, usługi rekonstrukcji felg i naprawę opon. W przypadku autogazu mamy możliwość liczyć na rabatowe stawki montażu, jakie zawierają:

  • kompleksową usługę diagnostyki układu zasilania paliwowego
  • weryfikację jakości głównych układów elektrycznych, napędzających (m in. świec zapłonowych)
  • kontrolę systemów bezpieczeństwa

Oprócz tego firma „Bet-Pol” ma w swojej ofercie serwis autogazu, jego restaurację, podmianę zasobników LPG i diagnostykę zniszczeń. Powinniśmy skierować swoje kroki do niej z takimi kłopotami, jak źle nastawiony zespół LPG, wadliwa sonda lambda, zniszczony katalizator, szybsze niszczenie się świec zapłonowych, wyciek roztworu chłodniczego, czucie zapachu gazu, brak realizowania przez napęd LPG pełnych obrotów na zasilaniu gazowym, brak opcji przełączenia się na napędzanie LPG, problemy przy tankowaniu gazu, omyłkowe oznaczenia stanu LPG, wykorzystywanie przez auto benzyny i gazu jednocześnie. W przypadku oceny uszkodzeń firma oferuje diagnostykę informatyczną układu LPG, diagnostykę układu elektronicznego, diagnostykę nieprawidłowości mechanicznych, ocenę nieprawidłowości sprawionych nierozważnym montażem.

Czy warto inwestować w autogaz?

Posiadacze skromniejszych pojazdów są bardziej nieufni wobec układu gazowego, albowiem silniki ich aut niestety nie są bardzo pojemne. Natomiast Ci, którzy posiadają konkretne samochody, z pewnością dostrzegają większe oszczędności. Jakie są zatem fakty?

Po pierwsze – okres zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od pojemności napędu i tego, ile w przeciągu roku przemierzymy kilometrów. Jeżeli ktoś w ogóle nie jeździ, wtedy pieniądze poświęcone na instalację oraz jej zamontowanie będą zwracać się dłużej niżeli w przypadku użytkownika, który ciągle „podróżuje po świecie”.

Po drugie – negatywne uwagi wypowiadają Ci, którzy przenigdy nie jeździli samochodem z instalacją LPG lub mieli ją niestarannie zamontowaną (oraz w ogóle nie umieli z niej należycie korzystać).

Po trzecie – Nim zdecydujemy się na założenie autogazu, należy dokonać wyliczeń co do zyskowności. Wystarczy znać po prostu parę faktów dotyczących: średniego zużytkowania paliwa przez własne auto, liczbę kilometrów przejechanych w przeciągu miesiąca (roku), ceny paliwa na rynku oraz koszt mechanizmu LPG.

Kiedy będzie można odebrać samochód z zamontowanym autogazem?

Czas, jaki trzeba poświęcić na montaż autogazu, wynosi klasycznie od 8 do 10 godzin. Taki termin montażu dotyczy jednak typowych samochodów, które są wyposażone w motory 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompletnej ocenie komputerowej systemu spalania. W przypadku innych aut obowiązuje wcześniejsze sformułowanie wszystkich szczegółów i wskazanie wtedy konkretnego terminu.

Ile kosztuje montaż instalacji LPG?

Wszystko właściwie uzależnione jest od wariantu napędu oraz typu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Układy Zasilania mocuje się przeważnie z wielopunktowym wtryskiem benzyny, który jest zarządzany za sprawą komputera. W firmie „Bet-Pol” obecnie działa cennik rabatowy na instalację z użyciem gazu napędowego, jej montaż i butlę gazową w miejscu koła awaryjnego. Otrzymamy także wszelkie dokumenty, które trzeba przedłożyć Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat i rękojmię na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Dokładne koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla motoru 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla silnika 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wlewu gazu dla napędu 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla napędu 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją ofertę przedsiębiorstwo „Bet-Pol” kieruje do osób mieszkających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie i okolicznych miejscowościach. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatkowych informacji kliknij w ten link – instalacje LPG Kraków

Strona używa cookies
Ok