Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
18 listopada, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
9 grudnia, 2017

Maluchy uwielbiają gry. Podczas gier nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale też przyswajają wiedzę i inspirują się. Sale zabaw to interesujący patent na spędzenie wolnego czasu. Są one ciekawą alternatywą placu zabaw, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Bawialnie to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy zaprojektować ciekawe miejsce zabaw dla maluchów, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór barw i motywów występujących w bawialniach. Przestrzeń można na dodatek upiększyć za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały wprowadza harmonię, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Kolory w świecie dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one działać na rozwój dziecka: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kolorów i zachowanie balansu między nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa brzdąc podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj obrazuje jego nastrój. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj spotykane są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie urozmaicenia inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Jest w czym wybierać. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na wystrój sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale też rozbudzimy pomysłowość szkraba. Obrazki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Jeśli wybierzemy jako motyw przewodni muralu na przykład: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – wybór farby ma znaczenie

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Dotyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Pamiętać musimy o tym, że pośród maluchów są także uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest wybór bezpiecznych substancji.

Plusy

Zastosowanie muralu jako dekoracji wszelkich sal do gier to doskonały pomysł na zaistnienie pośród innych tego typu miejsc, a teraz ma to ogromne znacznie . Brzdące zapamiętają interesujące elementy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można powiększyć przestrzeń, czy zakamuflować jej mankamenty. Plastycy znają się na rzeczy, potrafią wyczarować piękne rzeczy, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi zachęca do skorzystania ze swoich usług. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest też w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Malowanie bawialni, specjaliści —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok