Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny do wnętrz i ogrodu
18 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017

Swoja działalność gospodarcza to doskonały pomysł dla ludzi, którzy zwracają szczególną uwagę na swobodę funkcjonowania. Kierowanie własną firmą to wyzwanie dla każdego, chociaż najczęściej opłaca się, gdyż rynek jest nadal spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Przykładem takiego sukcesu jest chociażby niestandardowy salon masażu dla zwierzaków, który przez cały dzień obsługuje kilkanaście puszystych pupili. Pomysł nietypowy, wręcz przez niedowiarków uznawany za ciężki do realizacji, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie idee wielokrotnie otwierają drogę ludziom, którym brakuje konsekwencji w realizacji własnych marzeń. A własna działalność to wszakże zawziętość, pełne poświęcenie, nieustanne sprawdzanie nowych usług i naturalnie doświadczona księgowość, bez której firma jest samochód bez paliwa.

Rzetelne biuro księgowe to ostoja każdego biznesu. Doświadczony księgowy nie tylko zna obowiązujące przepisy, ale także doradza nad konkretnymi inwestycjami. To opiekun każdej dynamicznie rozwijającej się marki i powiernik nader ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc działalność powinieneś zadbać o profesjonalnego księgowego, czy pomoc biura rachunkowego które dopilnuje Twoich finansów. Wspominając o finansach, sprawdź czego możesz się spodziewać, będąc młodym przedsiębiorcą.

Jak rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą?

Jeżeli pragniesz założyć własną działalność, musisz być wiadomy, że na początku czeka na Ciebie bardzo dużo dokumentów do uzupełnienia. Zacznij od wypisania druku CEIDG. Wstąp po prostu na platformę www firma.gov.pl i wypełnij wszystkie określone pola. Wpis do Ewidencji jest równolegle wnioskiem o nadanie firmie indywidualnego numeru REGON i numeru NIP. Razem z dostarczeniem formularza powinniśmy zdecydować się na metodę opodatkowania, ale to opiszemy w dalszej części. Drugim krokiem jest wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam musimy zameldować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy posiadają poniekąd dualną osobowość prawną – są zarówno płatnikami składek (samodzielnie i za pracowników) a z drugiej strony opłacają ubezpieczenie. Jeśli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem dochodów, to dostarczamy druk ZUA. Jeśli jednak jesteśmy pracownikami w innej firmie na umową pracowniczą, wtenczas wypełniamy druk ZZA. Dodatkową sprawą jaką wymusza od nas legislacja jest wybór biura rachunkowego, które będzie prowadziło dokumentację finansową przedsiębiorstwa. W tej kwestii mamy możliwość skorzystać z standardowej księgowości, oraz bardziej nowatorskiej struktury – rachunkowości internetowej. Dobrze jest także pamiętać o zamówieniu pieczątki, która niejednokrotnie przydaje nam się w najbardziej zaskakujących sytuacjach. Zarejestruj również osobne konto w banku, by rozdzielić rachunki osobiste o finansów przedsiębiorstwa.

Różne formy opodatkowania

Jeśli nie wiesz która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najlepsza, skorzystaj z pomocy fachowego biura rachunkowego. Zasadniczo polskie przepisy wymieniają cztery główne formy opodatkowania. Poniżej powiemy Ci o nich nie bardziej szczegółowo:

  • Skala podatkowa – polega na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. Przy dochodzie sięgającym do 85 528 złotych podatek to 18% minus 556,02 złote. Z kolei przy dochodzie przekraczającym 85 528 złotych suma podatku to 14.839, 02 zł + 32% nadwyżki ponad 85.528 złotych.
  • Podatek liniowy – tu dostępna jest jedna kwota podatkowa, która wynosi 19%, bez względu na sumę dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania przedsiębiorca nie jest w stanie pomniejszyć wypracowywanych wpływów o poniesione wydatki podatkowe. Istnieją tu jednak, jako kompensata ,niskie wartości procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% a także 20% w zależności od modelu świadczonych usług.)
  • Karta podatkowa – jest to wysoce specyficzna konstrukcja opodatkowania. Na wartość spłacanego podatku nie wpływa wysokość przychodów, lecz takie czynniki jak: gatunek świadczonych usług, ilość pracowników, wielkość gminy, w której firma ma siedzibę i data urodzenia podatnika. Ta forma podatku nie jest jednak kierowana dla każdego.

Księgowość dla firm

W zależności od oczekiwań Twojego przedsiębiorstwa, znajdź odpowiednie biuro księgowe, które zajmie się rozliczaniem Twoich finansów. Każdemu debiutującemu przedsiębiorcy rekomendujemy, żeby skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Współcześnie wiele biur rachunkowych gwarantuje nie tylko fachowe doradztwo, ale także oprogramowania do kierowania firmą. Jeżeli wiesz, że działalność zajmie Ci cały dzień, zdecyduj się na skorzystanie z usług mobilnego księgowego, który weźmie od Ciebie kompletne druki i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz mógł się zająć ulepszaniem usług.

Pomimo niezliczonej liczby barier i wyzwań, mnóstwo ludzi nadal decyduje się na zakładanie swej działalności. Nawet niewielkie firmy kształtują krajową ekonomię, zatem może warto zaryzykować pierwszy ruch. Nie odrzucaj żadnego pomysłu, bo za jakiś czas możesz się przekonać, że dokładnie takiego rozwiązania wymagał rynek. Zadbaj o to jednak, żeby wynająć doświadczonego księgowego, który rzetelnie dopilnuje finansów Twojej firmy. Wejdź na tą stronę i sprawdź jak wyglądają nowoczesne usługi rachunkowe: Biuro Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok