Księgowość
8 lutego, 2021
DJ, który poprowadzi imprezę firmową
9 lutego, 2021

Od niedawna pompę kupujemy częściej Do 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju szczególnie chętnie kupowana. Najważniejsze przyczyny, które blokowały zakup to: nadzwyczaj wysoki koszt wkładu, nie do końca dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została przekształcona 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w stosowny sposób do specyfikacji energetycznej budynków) i niewielka obecność impulsu uświadomienia ludności o atrakcyjnych efektach jej stosowania. Jeżeli ktoś planował postawić na uzyskiwanie energii do podnoszenia temperatury powietrza w domu za pomocą tej metody, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła spadły, a ceny paliw do ogrzewania podniosły się. W związku z tym Polacy w wielu przypadkach decydują się na rozwiązanie wydajne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, np. kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i bez wątpienia prąd, który wypada średnio (jest drogi). Nawet jeżeli posiadamy dobrze ocieplony dom, musimy liczyć się z tym, co przynosi nieoczekiwanie pogoda w czasie jesieni, zimy i tym, w jakiej lokalizacji dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie w każdym przypadku sprawdzą się w takich okolicznościach, a notoryczne palenie w piecu może być uciążliwe i pracochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy? Jak działają? Jakie są ich rodzaje?

Pompa ciepłakwalifikuje się do grupy najbardziej niezawodnych ,jak również skutecznych opcji, które pozwalają na pozyskanie energii wprost z ziemi, powietrza i promieni słonecznych. Stosuje się ją do ocieplania i schładzania temperatury pomieszczeń, np. domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny czy małych biur, do podgrzania bardzo chłodnej wody użytkowej, osuszania i podgrzewania powietrza na basenach oraz w przypadku, gdy celem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie takiej technologii nie należy do zawiłych, albowiem bazuje na czterech decydujących częściach: skraplaczu, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, parowniku i sprężarce albo alternatywnej maszynie, wymuszającej transport ciepła. Podziału do odpowiednich kategorii przeprowadza się przykładowo biorąc pod uwagę system działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki dłuższego eksploatowania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni. Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne , a także meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Tryby, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Konstrukcja łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym pozytywem pompy jest ewentualność integracji jej z systemem solarnym oraz eksploatowania do ogrzewania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów i marek omawianych systemów cieplnych na polskim rynku jest wiele, za to tylko kilka z nich cieszy się masowym uznaniem. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant dysponuje długą tradycję i jest wyjątkowo uznawana przez nabywców z całej Europy. Głównie z racji wdrożenia genialnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, więc są właściwie bezusterkowe, a do tego bezgłośne i niewymagające obsługi przez człowieka. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do budynków o charakterze handlowym i przydatności publicznej. zaprojektował taką sprężarkę, która jest sterowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze propozycje doprowadzają do tego, że pompy cieplne są znakomitą alternatywą w stosunku do odmiennych rodzajów podnoszenia temperatury powietrza. Dzięki niej uzyskiwana jest czterokrotnie większa porcja ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Poza tym zaoszczędzany jest czas, który można zarezerwować na realizowanie czegokolwiek innego. Solidne pompy nie wymagają dopełniającej obsługi przez człowieka, dozorowania w formie ”lepiej mieć oko na sprzęt”. Od wielu lat nasz zakład istnieje na rynku i trudni się dostawą, budowaniem oraz naprawą najlepszej jakości wyposażenia grzewczego. Podstawowym naszym celem jest zrealizować każde zamówienie w wyznaczonym wcześniej przez klienta terminie. Pompy cieplne, jak również systemy solarne, są dofinansowywane. Zatem załatwienie jakichkolwiek formalności można pozostawić nam.Utrzymujemy kontakt z wieloma klientami i do każdego podchodzimy indywidualnie, ponieważ każdy ma własny zarys na ogrzewanie domu. Mamy wszechstronne doświadczenie, jesteśmy ekspertami w tym, co robimy. Dajemy z siebie wszystko, aby obmyślić i urealnić każdy wykonalny technicznie zamysł. Zapraszamy na naszą stronę internetową:  Pompy ciepła – Nowoczesne urządzenia grzewcze – Serwis pomp ciepła Pompy ciepła Toruń – Montaż i serwis – Urządzenia do ogrzewania Pompy ciepła w dobrych cenach – Znani producenci pomp ciepła – Toruń Praktyczne i nowoczesne pompy ciepła – Serwis, montaż, sprzedaż – Toruń, Bydgoszcz Postaw na nowoczesne urządzenia grzewcze. Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła i innych urządzeń do ogrzewania. Nowoczesne pompy ciepła, to urządzenia grzewcze dla Ciebie. Oferujemy pompy ciepła w atrakcyjnych cenach. Pompy ciepła to oszczędności i zdrowe środowisko w jednym. U nas kupisz wysokiej jakości pompy ciepła. Nowoczesne urządzenia grzewcze to nasza specjalność. Gwarantujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła znanych producentów. Oferujemy nowoczesne i energooszczędne pompy ciepła, sprawdzone przez wielu naszych Klientów. Zapewniamy kompleksowe usługi związane z serwisem i montażem urządzeń grzewczych.

Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok