Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Ocieplanie poddaszy
17 września, 2020

Klimatyzatory multi split do domu i biura

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na niezłe samopoczucie, ale także na naszą wydajność. Dobra jakość powietrza I optymalna temperatura, wyznaczają podstawę naszego komfortu i pozytywnie oddziałują na naszą motywację i zdolność działania. By zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku przeważnie rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę wewnątrz domu dając nam chłód w trakcie lata. Minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Jak działa rekuperacja i z jakiego powodu dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby zdobyć jak największy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz mieszkania latem, kiedy liczymy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury we wnętrzu domu, dając ochłodę i komfort cieplny niezależnie od tego, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania polega na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach zwykle wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator ma zastosowanie tylko podczas lata. Sporo klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to co prawda zimowego ogrzewania lub innych systemów grzewczych, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań wynikają ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do unormowania temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba rozgrzać, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator ma filtry, jakie chronią jego wentylatory i w ten sposób filtrują powietrze wprowadzane do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli planujemy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Zapewnia nam wysoką oszczędność energii oraz ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu budynku jest zestawienie tych dwóch systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zysków z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort we wnętrzu mieszkania oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany występowanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma również dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Strona używa cookies
Ok